lankakierrepihti
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Taottu pihdirunko. Leuat sisäpuolelta uurretut. Leikkurit induktiokarkaistut.
Leuat 40° kulmassa edessä.
Materiaali
Erikoisteräs; mustapintainen tai lakattu, kirkas pää.
Käyttötiedot
Lukituslangan kiertämiseen (katso kuva). Kahvaa siirtämällä voidaan käsitellä kaikkia lankapituuksia. Lankahalkaisijalle enintään noin 1,6 mm. Oikea- ja vasenkierteiseen kiertoon, automaattisella palautuksella.
Tekniset tiedot
| Materiaali | erikoisterästä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | lankakierrepihti |
| Pinta | poltettu tai lakattu, kiiltävä pää |
| Leukojen ominaisuus | terät induktiokarkaistu jälkikarkaisulla |
| Leukojen toteutus | leuat, joissa uritetut tartuntapinnat |
| Kokonaispituus | 230 mm |
| Kokonaispituus | 230 mm |
| Leuan muoto | viiste 40° |
| Langan ⌀:lle | <1,6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 707910 |
|---|---|
| EAN | 4018754094677 |