Rautalangan kiertopihdit
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Taottu pihdirunko. Leukojen sisäpinnat uritetut. Leikkuuterät induktiokarkaistut.
Leuat 40° kulmassa edessä.
Materiaali
Erikoisteräs; bruneroitu tai lakattu, kirkas pää.
Käyttötiedot
Varmistuslangan kiertämiseen (katso kuva). Otetta siirtämällä voidaan työstää kaikkia lankapituuksia. Langan ⌀ enintään n. 1,6 mm. Oikea- ja vasenkätiseen kiertoon, automaattisella palautuksella.
Tekniset tiedot
| Materiaali | erikoisterästä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Rautalangan kiertopihdit |
| Pinta | mustattu tai lakattu, kiiltävä pää |
| Leukojen ominaisuus | Leikkuureunat induktiokarkaistut |
| Leukojen toteutus | Leuat, joissa uurretut tartuntapinnat |
| Kokonaispituus | 290 mm |
| Kokonaispituus | 230 mm |
| Leuan muoto | viistetty 40° |
| Langan ⌀:lle | <1,6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 707920 |
|---|---|
| EAN | 4045197593917 |