Pihdit jousipantakiristimille
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Perustuu taottuihin Cobra®-vesipumppupihteihin, joissa on hienosäätömahdollisuus. Erityisleuat itsekiinnittyvien letkupantojen pitämiseen.
Leuat voidaan kääntää 360°. Kemiallisesti mustattu pihdit.
Etu
Vaatii vähemmän voimaa ylivoimaisen vipusuhteen ansiosta. Leukojen avautuma enintään 80 mm.
Käyttötiedot
Itsekiinnittyvien letkupantojen, vakiopantojen, ahtaisiin tiloihin tarkoitettujen pantojen ja lankapantojen sekä jousipantarengasten varmaan tartuntaan.
Tekniset tiedot
| Materiaali | Kromivanadiinisähköterästä, taottu ja öljykarkaistu |
|---|---|
| Pihdin pinta | kemiallisesti harmaaksi mustattu |
| Kahvan malli | muovipäällysteinen |
| Leukoja voidaan kääntää 360° | kyllä |
| Pika-asetus | kyllä |
| Tuotetyyppi | Puristuspihdit |
| Kokonaispituus | 180 mm |
| Aukeamisleveys | 80 mm |
| Hienosäädön lukituskohteiden lukumäärä | 25 |
| Jarrulla | ei |
| Jänneväli | ≥ 40 mm |
| Nimelliskoko | 70 mm |
| Suurin jänneväli | 40 mm |
| Kokonaispituus | 250 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 719965 |
|---|---|
| EAN | 4003773077329 |