Pistotyökalu, avoin lenkki räikkätoiminnolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavain, jossa nelikantakiinnitys.
Rakenne
Pudotustaottu; kaikissa pistokytkennällisissä työkaluissa = suorakaiteen muotoinen varsi jousikuormitteisella lukitustapilla. Näin varmistetaan pistotyökalujen turvallinen ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Syvätaivutettu lenkki-räikkäavain, vaihdettava. Uudelleenasetus-/palautuskulma 9°.
Laskentatiedot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointipistomitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Etu
Räikkätoiminto erittäin vaikeapääsyisiin paikkoihin.
Huomautus
Noudata pistotyökalujen pistomittaa ja vertaa sitä säätötyökalun vastaavaan mittaan (katso testauspöytäkirja/käyttöohje käytetylle momenttiavaimelle). Tee pistomittakorjaus poikkeamien yhteydessä!
Tekniset tiedot
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
|---|---|
| Työkalu räikkätoiminnolla | kyllä |
| Räikkäväännin, käännettävä | kyllä |
| Pituus l | 81 mm |
| Avaimenväli | 16 mm |
| Pistomitta s | 36 mm |
| Korkeus h | 14.3 mm |
| Pistovarsi | 14×18 mm |
| Leveys b | 40 mm |
| Pituus l | 81 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 657925 |
|---|---|
| EAN | 4000896179923 |