Käännettävä räikkäpää. 2-1/2
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa on 4-kulmainen kiinnitys.
Malli
Pudotustaottu; kaikki pistokytkimellä varustetut työkalut = suorakaiteen muotoinen varsi jousikuormitteisella lukitustapilla. Näin varmistetaan pistotyökalujen turvallinen ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Leikkuuarvot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointipistomitta
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
Noudata pistotyökalujen pistomittoja ja vertaa vastaaviin säätötyökalun mittoihin (katso käytetyn momenttiavaimen testauspöytäkirja/käyttöohje). Tee pistomittakorjaus poikkeamien yhteydessä!
Lisää pistotyökaluja, joissa on neliömäinen pistovarsi 22×28 mm, voidaan toimittaa pyynnöstä.
Malli
Erittäin kompakti vaihdettava räikkäpää, ejektorilla.
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa on nelikiinnitys.
Rakenne
Pudotustaottu; kaikissa työkaluissa pistoliitäntä = suorakaidevarsi jousitetulla lukitustapilla. Näin taataan pistotyökalujen turvallinen ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Lastuamisarvot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus sis. tehtaalla asetettu kalibrointipistomitta
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
Noudata pistotyökalujen pistomittaa ja varmista se vastaavalla mitalla säätötyökalussa (katso käytetyn momenttiavaimen testauspöytäkirja/käyttöohje). Tee pistomittakorjaus poikkeamien yhteydessä!
Lisää pistotyökaluja nelikulmaisella pistovarrella 22×28 mm voidaan toimittaa pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Tuotetyyppi | Räikkäpää |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Räikkäväännin ulostyöntäjällä | kyllä |
| Käännettävä räikkäavain | kyllä |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Pistomitta s | 34 mm |
| Korkeus h | 20.5 mm |
| Jatkuva kuormitettavuus | 340 Nm |
| Pistovarsi | 14×18 mm |
| Leveys b | 39 mm |
| Hampaiden lukumäärä | 48 |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6575822-1/2 |
|---|---|
| EAN | 4062406277307 |