Käännettävä räikkäpää. 1-3/8
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa on nelikantakiinnitys.
Rakenne
Pakkaustaottu; kaikki työkalut, joissa on liitäntä = suorakulmainen varsi jousikuormitteisella lukitustapilla. Näin taataan pistotyökalujen turvallinen ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Leikkuuarvot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointipistomitta
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
Noudata pistotyökalujen pistomittoja ja vertaa niitä säätötyökalun vastaaviin mittoihin (katso käytetyn momenttiavaimen testauspöytäkirja/käyttöohje). Tee pistomittakorjaus poikkeamien yhteydessä!
Lisäpistotyökaluja 22×28 mm:n nelikantapistovarrella voidaan toimittaa pyynnöstä.
Rakenne
Erittäin kompakti käännettävä räikkäpää, ulostyöntimellä.
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa on nelikiinnitys.
Rakenne
Pudotustaottu; kaikissa työkaluissa pistoliitäntä = suorakaidevarsi jousitetulla lukitustapilla. Näin taataan pistotyökalujen turvallinen ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Lastuamisarvot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus sis. tehtaalla asetettu kalibrointipistomitta
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
Noudata pistotyökalujen pistomittaa ja varmista se vastaavalla mitalla säätötyökalussa (katso käytetyn momenttiavaimen testauspöytäkirja/käyttöohje). Tee pistomittakorjaus poikkeamien yhteydessä!
Lisää pistotyökaluja nelikulmaisella pistovarrella 22×28 mm voidaan toimittaa pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Tuotetyyppi | Räikkäpää |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Räikkäväännin ulostyöntäjällä | kyllä |
| Käännettävä räikkäavain | kyllä |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa |
| Pistomitta s | 28 mm |
| Korkeus h | 16.4 mm |
| Jatkuva kuormitettavuus | 135 Nm |
| Pistovarsi | 9×12 mm |
| Leveys b | 32 mm |
| Hampaiden lukumäärä | 48 |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6575821-3/8 |
|---|---|
| EAN | 4062406277284 |