Pistotyökalu, kiinteä avain
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa on neliökiinnitys.
Rakenne
Pudotustaottu; kaikki työkalut pistoliitoksella = suorakaiteen muotoinen varsi jousikuormitteisella lukitustapilla. Näin taataan pistotyökalujen varma ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Leikkaustiedot
Piirroksen ja kaavan selitys:
L1 = vipupituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipupituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointipistomitta
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromi-seosteräs, hilseilemätön nikkelipohjainen kromipinnoite.
Huomautus
Noudata pistotyökalujen pistomittoja ja vertaa niitä säätötyökalun vastaaviin mittoihin (katso käytetyn momenttiavaimen testauspöytäkirja/käyttöohje). Tee pistomittakorjaus poikkeamien yhteydessä!
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu (hilseilemätön) |
|---|---|
| Materiaali | kromiterässeosta |
| Tuotetyyppi | Pistotyökalu, kiinteä avain |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Avaimenväli | 16 mm |
| Pistomitta s | 25 mm |
| Korkeus h | 9 mm |
| Pistovarsi | 14×18 mm |
| Leveys b | 38 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 657800 |
|---|---|
| EAN | 4018754033959 |