Räikkäpää, kapea, syvälle sijoitetulla vaihtokytkimellä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavain, jossa on neliökiinnitys.
Rakenne
Taottu; kaikki työkalut pistoliitännällä = suorakaiteen muotoinen varsi jousitetulla lukitustapilla. Näin varmistetaan pistotyökalujen turvallinen ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Kapea räikkäpää, jossa syvälle sijoitettu vaihtokytkin.
Mittatiedot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointipistomitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
Noudata pistotyökalujen pistomittaa ja vertaa sitä säätötyökalun vastaavaan mittaan (katso käytetyn momenttiavaimen testauspöytäkirja/käyttöohje). Tee pistomitan korjaus poikkeamien yhteydessä!
Lisää pistotyökaluja, joissa on neliömäinen pistovarsi 22×28 mm, saatavilla pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Räikkäpää |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa |
| Pistomitta s | 36 mm |
| Korkeus h | 14.3 mm |
| Jatkuva kuormitettavuus | 200 Nm |
| Pistovarsi | 14×18 mm |
| Leveys b | 40 mm |
| Hampaiden lukumäärä | 40 |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 657640 |
|---|---|
| EAN | 4000896179695 |