Momentintarkastuslaite momenttiavaimille ”SmartCheck USB”
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Muuttuva ja joustava momentintarkastuslaite kääntyvän näytön ja rungon ansiosta. Voidaan asentaa vaaka- ja pystyasentoon. Näyttö ja kalvonäppäimistö ovat roiskevesisuojattuja ja kotelo on iskunkestävää muovia.
Micro-USB-liitäntä datavientiä ja virransyöttöä varten. Muisti 250 mittausarvolle.
3 käyttötilaa: jatkuva näyttö (Track), katkaisupisteen tunnistus (First-Peak), huippuarvon näyttö (Peak-Hold).
Mittayksiköt: Nm, lbfft, lbfin.
- Kestävä. Sisäänrakennettu optinen ja akustinen ylikuormitussuoja takaa pitkän käyttöiän.
- Tarkka. Näyttöpoikkeama vain ±1 % takaa erittäin luotettavat mittaustiedot.
- Valmis käyttöön. Sisäänrakennetun anturin ja laajan mittausalueen ansiosta voit aloittaa heti.
- Joustava. SmartCheck voidaan sijoittaa lähes minne tahansa. Asennetaanpa se vaaka- tai pystyasentoon – harkitut kiinnityspisteet, kompakti rakenne ja kääntyvä näyttö mahdollistavat kaiken.
- Yksilöllinen. Saatavilla on kolme toimintatilaa (Trak, First Peak, Peak Hold) ja kolme mittayksikköä (N·m, ft·lb, in·lb). Tavoitemomentti ja toleranssit mittausarvon arviointia varten voidaan määrittää yksilöllisesti.
- Itsenäinen. Käyttö työpisteissä ilman omaa pistorasiaa. Perinteisen verkkolaitteella käytön lisäksi myös paristokäyttö on mahdollinen.
- Käännettävä. SmartCheck voidaan säätää optimaalisesti jokaiseen katselukulmaan. Sillä paitsi näyttö myös näytön pidin ja runko voidaan kääntää 180°.
- Tallentaa jopa 250 datapistettä. Päivämäärä ja aikaleima sisältyvät.
- Datavienti ja valinnaisesti virransyöttö mikro-USB-liitännän kautta.
- Dokumentointiohjelma ladattavissa maksutta.
Etu
Kompakti ja muunneltava vääntömomentin tarkastuslaite. Virransyöttö verkkolaitteella tai paristoilla.
Käyttötiedot
Momenttiruuvinvääntimien ja momenttiavainten säätö ja tarkastus, asteikolla tai ilman.
Toimitussisältö
Sis. verkkolaite ja SmartCheck USB -ohjelmisto arvojen siirtoon ja testitodistuksen laatimiseen. Tukevassa muovisalkussa.
Huomautus
Sopiva Bluetooth®-moduuli on saatavana (nro 52110222).
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | O4 |
|---|---|
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Tuotetyyppi | Vääntömomentin testilaite |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 %; ±1 %; ±1 % |
| Neliökiinnitys | 3/4 tuuma; 3/4 tuuma; 3/4 tuuma |
| Maksimivääntömomentti | 800 Nm |
| Paino | 5.69 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen |
| Mittausalue | 80 - 800 Nm |
| Osoittimen syvyys | 167 mm |
| Osoittimen leveys | 120 mm |
| Osoittimen korkeus | 124 mm |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 %; ±1 %; ±1 % |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O4 |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 654651 |
|---|---|
| EAN | 4018754324880 |