Työpajatesteri SENSOTORK® Nm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kompakti, työpajakäyttöön tarkoitettu momenttiavainten testeri.
Voidaan helposti täydentää vaihdettavilla antureilla. Korkea tarkkuus tasomaisen anturin ansiosta (pienet poikittaisvoimat); mittausarvo käsitellään ja digitalisoidaan suoraan anturissa (mittauspoikkeama on ±0,25 % alueella 20 %–100 % nimellisarvosta, ±0,5 % alueella 10 %–20 % nimellisarvosta ja ±1 % alueella 2 %–10 % nimellisarvosta).
Suuri turvallisuus, koska laukeavissa momenttiavaimissa näytetään lisäksi todellinen kiristysmomentti.
Toimitussisältö
Sis. anturin, pidikkeen, näytön, näytön jalustan, spiraalikaapelin, verkkolaitteen liitäntäkaapelilla 1,5 m sekä asennussarjan vaaka- tai pystysuuntaista testausasentoa varten.
Toimitussisältö taulukon käyttöön
Adapteri (sisäneliö × ulkoneliö): 1/4 tuumaa – 3/8 tuumaa
Rakenne
Kompakti työpajatesteri momenttiavaimille.
Voidaan helposti täydentää vaihdettavilla antureilla. Korkea tarkkuus tasomaisen anturin (pienet poikittaisvoimat) ansiosta, jossa mittausarvo käsitellään ja digitalisoidaan suoraan anturissa (mittauspoikkeama on ± 0,25 % alueella 20 %–100 % nimellisarvosta, ± 0,5 % alueella 10 %–20 % nimellisarvosta ja ± 1 % alueella 2 %–10 % nimellisarvosta).
Suuri turvallisuus lisänäytön ansiosta, joka näyttää todellisen kiristysmomentin laukeavilla momenttiavaimilla.
Toimitussisältö
Sisältää anturin, pidikkeen, näytön, näytön jalustan, spiraalikaapelin, verkkolaitteen 1,5 m liitäntäkaapelilla sekä asennussarjan vaaka- tai pystysuuntaiseen testausasentoon.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | O4 |
|---|---|
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkiristys |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Mitta h1 | 79 mm |
| Mitta h1 | 79 mm |
| Mitta i | 180 mm |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuuma; 3/8 tuuma; 3/8 tuuma |
| Mittausalue | 2 – 100 Nm; 2 – 100 Nm; 2 – 100 Nm |
| Maksimivääntömomentti | 100 Nm |
| Paino | 7 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Mittausalue | 2–100 Nm; 2–100 Nm; 2–100 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O4 |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkiristys |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 654250 |
|---|---|
| EAN | 4018754155781 |