Sähköinen testilaite momenttiavaimille "ProTest"
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Kestävä alumiinivalukotelo.
- Suuri LCD-näyttö.
- Helppo käyttää – suora testausmenetelmän valinta kuvapainikkeilla varustetun näppäimistön kautta.
- Käyttäjäkohtainen tavoitemomentin esiasetus ylä- ja alarajoilla; akustinen tai optinen signaali (kolme LEDiä), kun tavoitemomentti saavutetaan tai ylitetään.
- 3 käyttötilaa: jatkuva, kuorman tunnistava anturi ja huippuarvon näyttö.
Etu
- Tarkastus DIN EN ISO 6789:n mukaisesti; käyttäjän tarvitsee syöttää vain tavoitearvo – laite hoitaa loput.
- Näyttöviestit yhdellätoista kielellä.
- Tarkastus voidaan tehdä sekä vaaka- että pystyasennossa.
- Näyttö ja mittausanturi voidaan irrottaa toisistaan.
Käyttötiedot
Oikeakätisten momenttityökalujen säätöön ja kalibrointiin.
Toimitussisältö
Mittausanturi, näyttö, verkkolaite, RS-232C-liitäntäkaapeli PC:tä tai tulostinta varten, kaksi kiinnitysruuvia ja neliösovitin tukevassa laukussa, sis. UKAS-kalibrointitodistus (oikea).
Huomautus
Seinäteline, nro 654462.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | O4 |
|---|---|
| Vetosuunta | Oikealle vetävä |
| Tuotetyyppi | Vääntömomentin testauslaite |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±0,5 %; ±0,5 %; ±0,5 % |
| Maksimivääntömomentti | 1500 Nm |
| Paino | 7.3 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen |
| Mittausalue | 30 - 1500 Nm |
| Osoittimen syvyys | 104 mm |
| Osoittimen leveys | 185 mm |
| Osoittimen korkeus | 128 mm |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±0,5 %; ±0,5 %; ±0,5 % |
| Neliöadapteri | 3/4 tuumaa; 3/4 tuumaa; 3/4 tuumaa |
| Anturin leveys | 106 mm |
| Syvyysanturi | 185 mm |
| Mittausanturin korkeus | 100 mm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O4 |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä |
| Vetosuunta | Oikealle vetävä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 654460 |
|---|---|
| EAN | 5060922231314 |