Elektroninen testilaite momenttiavaimille ”TTT”
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Vankka polyuretaanikotelo pöytä- tai seinäasennukseen.
- Suuri LCD-näyttö.
- Testausmenetelmän suoravalinta kuvakkeilla varustetun näppäimistön kautta.
- Liitäntä yhdelle ulkoiselle anturille. Jos käytetään anturia nro 654350, mittausalue ja kalibrointiparametrit tunnistetaan automaattisesti.
- Taajuusnäyttö pulssityökalujen tai luistokytkimellä varustettujen ruuvinvääntimien tarkistukseen.
- Tavoitemomentti ylä- ja alaraja-arvoineen voidaan ohjelmoida.
- Sarjaliitäntä tulostimen tai tietokoneen liittämiseen.
- Virtalähde: Sisäänrakennettu akku noin 16 h käyttöön ilman verkkovirtaa tai 230 V verkkokäyttö.
- Ohjelmisto TCS-kalibrointiin (saatavilla maksutta rekisteröitymisen jälkeen osoitteesta www.norbar.com/Support/Downloads/Software-Download).
Laitteissa ilman integroitua anturia on liitäntä kolmelle ulkoiselle anturille.
Etu
Joustava mittausjärjestelmä, jota voidaan laajentaa jopa 100 000 Nm:iin. Erittäin helppokäyttöinen.
Käyttötiedot
Momenttiruuvinvääntimien kalibrointi säätöasteikolla tai näytöllä. Asteikottomien momenttiruuvinvääntimien säätö ja kalibrointi.
Sähkö- tai paineilmakäyttöisten ruuvi- ja mutterinvääntimien säätö ja kalibrointi automaattisella pysäytyksellä. Ulkoisilla antureilla (lisävaruste) voidaan tarkistaa momenttiavaimet tai ruuvinvääntimet jopa 100 000 Nm:iin asti.
Huomautus
Ei sovellu mutterinvääntimille!
Tekniset tiedot
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±0,5 %; ±0,5 %; ±0,5 % |
|---|---|
| Paino | 1 kg |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen |
| Osoittimen syvyys | 180 mm |
| Osoittimen leveys | 200 mm |
| Osoittimen korkeus | 150 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±0,5 %; ±0,5 %; ±0,5 % |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G654340 |
|---|---|
| EAN | 5060922231284 |