iTorque®-momenttiruuvimeisseli digitaalisella näytöllä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaan.
Malli
Laadukas, mukava metalli–muovikomposiittikahva, joka takaa ergonomisen työskentelyn ja asetetun vääntömomentin helpon kohdistamisen. Nopea ja helppo lukeminen ja asetus suuren digitaalinäytön kautta. Automaattinen virrankatkaisu 15 sekunnin kuluttua (pariston käyttöikä vähintään yksi vuosi). Paristo vaihdetaan tehtaalla tai uudelleenkalibroinnin yhteydessä. Näyttö voidaan vaihtaa yksiköiden Nm ja lbfin välillä. Mukana kärkipidinterä nro 659932 1/4 tuuman kärkien kiinnitykseen.
Yksiköt: Nm, lbfin
Toiminta
Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, momenttiruuvimeisseli laukeaa kuuluvasti ja tuntuvasti ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Etu
Käyttökertojen määrä rekisteröidään integroidun laskurin avulla mittalaitteiden valvonnan helpottamiseksi.
Käyttötiedot
Määrättyyn vääntömomenttiin tapahtuvaan valvottuun kiristykseen.
Huomautus
Lisää vaihtoteriä numerolla 659940–659946.
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus pätee vasta kalibroidusta momenttialueesta alkaen standardin DIN EN ISO 6789 mukaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiruuvimeisseli |
|---|---|
| Kiinteästi asetettu vääntömomentti | ei |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan tarkastusraportti |
| Kalibrointi | O1 |
| Resoluutio | 1 cNm |
| Hetkellinen aikaväli | 80 - 300 cNm |
| Maksimivääntömomentti | 300 cNm |
| Paino | 340 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Akkutyyppi | CR1220 MFR FH |
| Hetkellinen aikaväli | 80 - 300 cNm |
| Kärkipidike | D 6,3; F 6,3 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbfin |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | vaihdettava terä |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 134 mm |
| Akkutyyppi | CR1220 MFR FH |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen lyhyenliikkeinen laukaisu |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Sarja | iTorque® |
| ⌀ | 34 mm |
| Valmistajan merkintä | iTorque® |
| Kemiallinen rakenne | Litium |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 659935 |
|---|---|
| EAN | 4010995368876 |