Elektroninen momenttiruuvimeisseli
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Rakenne
Integroitu kärkiräikkä 80 hampaalla, työskentelykulma vain 4,5°. Tämä mahdollistaa työskentelyn pienin askelin vaikeapääsyisissä ruuviliitoksissa.
Kuulamekanismilla varustettu mekanismi laukaisee kuultavan ja tuntuvan signaalin, kun tavoitemomentti saavutetaan. Irrotuksen jälkeen luistomekanismi estää asetetun kiristysmomentin tahattoman ylittymisen ja ruuvin ylikiristyksen.
Ergonomisesti muotoiltu pallokahva tekee työskentelystä ergonomista. Kahvan päässä on integroitu 1/4" nelikantaveto. Kestää öljyjä, rasvaa, polttoaineita ja jarrunesteitä.
- Kolme käyttötilaa sekä optinen, akustinen ja haptinen pysäytyssignaali.
- Muistitila: enintään 2500 mittausarvoa.
- Integroitu micro-USB-liitäntä mahdollistaa mittaustietojen lukemisen ja dokumentoinnin päätelaitteille.
- Kirkas ja akkua säästävä OLED-värinäyttö.
Mittayksiköt: cNm, Nm, lbfft, lbfin, ozf·in
Käyttötiedot
Momentin valvonta; kontrolloitu ruuvaus yksittäisissä kiristyksissä tai pienissä sarjoissa.
Toimitussisältö
Sis. litiumioniakun 3,6 V / 2,6 Ah tyyppi 18650 (lataus tapahtuu ulkoisesti), SENSOMASTER 4 -ohjelmiston, micro-USB–USB-A-kaapelin, kärkipitimen (kuusiokantaveto D 6,3; 1/4"). Muovilaukussa.
Huomautus
Sopiva laturi ja latausadapteri toimitetaan pyynnöstä. Lisäakku löytyy numerolla 081574, koko 2600 tai koko 3500.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiruuvinväännin |
|---|---|
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan koestuspöytäkirja |
| Kalibrointi | O3; O3; O3 |
| Resoluutio | 0.1 cNm |
| Hetkellinen aikaväli | 30 - 300 cNm |
| Akkukapasiteetti | 2.6 Ah |
| Maksimivääntömomentti | 300 cNm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; USB-liitäntä; USB-liitäntä |
| Paino | 679 g |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Akun jännite | 3.6 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Hetkellinen aikaväli | 30–300 cNm |
| Kärkipidike | F 6,3 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±4 % |
| Palaute | näyttävä; akustinen signaali; laukeava; näyttävä; akustinen signaali; laukeava; näyttävä; akustinen signaali; laukeava |
| Vaihdettava näyttö | Nm; cNm; lbfin; lbfft; ozfin; Nm; cNm; lbfin; lbfft; ozfin; Nm; cNm; lbfin; lbfft; ozfin |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Vääntiöneliö (räikkäväännin) |
| Mittausmenetelmä | elektroninen |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkiristys |
| Lokitettavat tiedot | kyllä |
| Laukaisusignaali | akustinen; optinen; haptinen; akustinen; optinen; haptinen; akustinen; optinen; haptinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 317 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen luistokytkin |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Sarja | TORSIOTRONIC |
| Kokonaispituus | 317 mm |
| Vaihdettava akku | kyllä |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 659005 |
|---|---|
| EAN | 4018754299409 |