Elektroninen momenttiruuvimeisseli
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Malli
Elektroninen momenttiruuvinväännin, jossa on korkea tarkkuus sekä suuri, helposti luettava näyttö.
- Näyttö: Track-tila (jatkuva) ja Peak-tila (huippuarvo).
- Muistitila: jopa 1000 mitta-arvoa.
- Liitäntä: Tallennetut mittaustiedot voidaan siirtää tietokoneelle USB-kaapelilla. Valittavissa kaksi eri mittaustilaa:
- Kiristystila (momentin asetusarvon asetus esivaroitusrajalla).
- Tarkastustila (ylemmän ja alemman toleranssiarvon asetus). Mittaustulokset näytetään LED-valoilla ja summerilla.
Mittayksiköt: cNm, lbfin, kgfcm, ozfin
Käyttötiedot
Momentinvalvonta; valvottu kiristys yksittäisissä kiristyksissä tai pienissä sarjoissa.
Toimitussisältö
Sis. litiumioniakku ja USB-tiedonsiirtokaapeli nro 655265.
Huomautus
Taattu mittaustarkkuus momentille pätee vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
|---|---|
| Kalibrointi | O3; O3; O3 |
| Resoluutio | 0.5 cNm |
| Hetkellinen aikaväli | 80 - 400 cNm |
| Akkukapasiteetti | 2.5 Ah |
| Maksimivääntömomentti | 400 cNm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; USB-liitäntä; USB-liitäntä |
| Paino | 340 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Akun jännite | 3.7 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Hetkellinen aikaväli | 80 - 400 cNm |
| Kärkipidike | F 6,3 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 % |
| Palaute | näyttävä; näyttävä; näyttävä |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbfin; kgfcm; ozfin; Nm; lbfin; kgfcm; ozfin; Nm; lbfin; kgfcm; ozfin |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Teräpidin 1/4 tuumaa |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti; vääntömomentti; vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | kyllä |
| Mittaustekniikka | elektroninen |
| Laukaisusignaali | optinen; akustinen; optinen; akustinen; optinen; akustinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 230 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Kokonaispituus | 230 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 659010 |
|---|---|
| EAN | 4571141275306 |