Digitaalinäytölliset momenttiruuvimeisselit, D 6,3 -kärkipidin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Rakenne
Voimakahva ihoa miellyttävällä elastomeeripinnoitteella mahdollistaa tarvittavan vääntömomentin vaivattoman siirron myös märillä tai öljyisillä käsillä. Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, ruuvimeisseli laukeaa kuuluvasti ja tuntuvasti ja on heti jälleen käyttövalmis. Irrotusmomentti on suurempi kuin kiristysmomentti (ylikuormitussuoja).
Vääntömomentin asetus ilman työkaluja vetämällä ja kiertämällä suojakupua. Asetettu momenttiarvo näkyy tarkastusikkunassa (digitaalinen näyttö kahvan päässä). Sisäänrakennettu elektroniikka NFC-liitännällä. Asiakkaan vaihdettavissa oleva paristo (nappiparisto CR 1/3 N; 3 V).
Mittayksiköt: Nm, lbf·ft.
Magneetilla varustettu kärkipidin C 6,3 -kärkien kiinnitykseen.
Käyttötiedot
Määrätyn vääntömomentin mukaiseen, hallittuun kiristykseen.
Huomautus
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | momenttiruuvinväännin |
|---|---|
| Kiinteästi asetettu vääntömomentti | ei |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testausraportti |
| Kalibrointi | O1; O1; O1 |
| Resoluutio | 5 cNm |
| Hetkellinen aikaväli | 100 - 500 cNm |
| Maksimivääntömomentti | 500 cNm |
| Paino | 117 g |
| Hetkellinen aikaväli | 100 - 500 cNm |
| Kärkipidike | D 6,3; D 6,3; D 6,3 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Palaute | laukaiseva; laukaiseva; laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbfft; Nm; lbfft; Nm; lbfft |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | 1/4 tuuman kärkipidin |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; akustinen; akustinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 146.5 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen oikosulkulaukaisu |
| Valmistajan merkintä | DigiTorque V2 |
| Kokonaispituus | 146.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 659913 |
|---|---|
| EAN | 7610733288953 |