Momenttiruuvitaltat ilman asteikkoa, pidike vaihdettaville terille
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Momenttiruuvitaltat ilman asteikkoa, pidin vaihdettaville terille.Rakenne
Sopii 6 mm vaihdettavien terien kiinnitykseen (nro 659920–659928).
Normi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Rakenne
Voimakahva, jossa on ihoa hellivä ja pitävä Haptoprene®-pinta, mahdollistaa tarvittavan vääntömomentin helpon siirron myös märin tai öljyisin käsin. Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, ruuvitaltta laukeaa kuuluvasti ja tuntuvasti ja on heti jälleen käyttövalmis. Avausmomentti on suurempi kuin kiristysmomentti (ylikuormitussuoja).
Haluttu kiristysmomentti voidaan säätää portaattomasti momentintestaajan (nro 654300–654460) ja 5 mm:n kuusiokoloavaimen avulla (ei sisälly toimitukseen). Tehdasasetus tilattaessa vähintään 20 kpl per koko.
Huomautus
Taattu mittaustarkkuus vääntömomentille on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta alkaen DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiruuvinväännin |
|---|---|
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O6; O7 |
| Hetkellinen aikaväli | 100 - 500 cNm |
| Maksimivääntömomentti | 500 cNm |
| Paino | 96 g |
| Hetkellinen aikaväli | 100 - 500 cNm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm |
| Laukaisuarvon asetus | ilman asetusasteikkoa (vaatii testauslaitteen) |
| Laukaisuarvon säädettävyys | esisäädetty |
| Liitäntämuoto | vaihdettava terä |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen |
| Kokonaispituus l | 124 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen luistokytkin |
| Asetettu vääntömomentti | 3 Nm |
| Sopivat vaihtoterät | 6 mm |
| Maksimi ⌀ | 35 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 659908 |
|---|---|
| EAN | 4045197611260 |