Momenttiruuvitaltat ilman asteikkoa, D 6,3 -bitinpidin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Testattu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Rakenne
Voimakahva, jossa on ihoystävällinen ja pitävä Haptoprene®-pinta, mahdollistaa vaadittujen vääntömomenttien helpon välittämisen myös märillä tai öljyisillä käsillä. Kun asetettu momentti saavutetaan, ruuvitaltta laukeaa kuultavasti ja tuntuvasti ja on heti jälleen käyttövalmis. Avausmomentti on suurempi kuin kiristysmomentti (ylikuormitussuoja).
Magneettinen bitinpidin C 6,3 -bittien kiinnitykseen.
Haluttu kiristysmomentti voidaan asettaa portaattomasti momenttitesterin (nro 654300–654460) ja kuusiokoloavaimen (avaimen koko 5; ei sisälly toimitukseen) avulla. Tehdasasetus tilattaessa vähintään 20 kpl per koko.
Huomautus
Taattu momentin mittaustarkkuus pätee vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiruuvinväännin |
|---|---|
| Testauspöytäkirja | Valmistajan tarkastuspöytäkirja |
| Kalibrointi | O6; O7 |
| Hetkellinen aikaväli | 40 - 200 cNm |
| Maksimivääntömomentti | 200 cNm |
| Paino | 112 g |
| Hetkellinen aikaväli | 40 - 200 cNm |
| Kärkipidike | D 6,3 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm |
| Laukaisuarvon asetus | ilman asetusasteikkoa (vaatii testilaitteen) |
| Laukaisuarvon säädettävyys | esiasetettu |
| Liitäntämuoto | Teräkiinnitys 1/4 tuumaa |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen |
| Kokonaispituus l | 144 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen luistokytkin |
| Asetettu vääntömomentti | 1.2 Nm |
| Maksimi ⌀ | 35 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 659907 |
|---|---|
| EAN | 4045197923493 |