Asteikolliset momenttiruuvimeisselit, pidin vaihdettaville terille, ESD
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Voimakahva, jossa on ihoa miellyttävä elastomeerivaippa, mahdollistaa tarvittavan vääntömomentin vaivattoman siirron myös märillä tai öljyisillä käsillä. Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, ruuvitaltta laukeaa kuuluvasti ja tuntuvasti ja on heti jälleen käyttövalmis. Avausmomentti on suurempi kuin kiristysmomentti (ylikuormitussuoja).
Haluttu momentti asetetaan kahvan päässä olevalla säätöpyörällä. Lukitusasento estää asetuksen tahattoman muuttamisen. Helppolukuinen, lialta suojattu mikrometriskaala.
Soveltuu ESD:lle.
Käyttötiedot
Ohjattuun kiristykseen määrättyyn vääntömomenttiin.
Huomautus
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidusta momenttialueesta alkaen standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Tarkoitettu 6 mm vaihdettavien terien kiinnitykseen (nro 659920–659928).
Normi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Rakenne
Voimakahva ihoa miellyttävällä elastomeeripinnoitteella mahdollistaa tarvittavan vääntömomentin vaivattoman siirron myös märillä tai öljyisillä käsillä. Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, ruuvimeisseli laukeaa kuuluvasti ja tuntuvasti ja on heti jälleen käyttövalmis. Irrotusmomentti on suurempi kuin kiristysmomentti (ylikuormitussuoja).
Haluttu momentti asetetaan kahvan päässä olevalla säätöpyörällä. Lukitusasento estää asetuksen tahattoman muuttamisen. Helppolukuinen, likaa hylkivä mikrometriasteikko.
Sopii ESD-käyttöön.
Käyttötiedot
Määrätyn vääntömomentin mukaiseen, hallittuun kiristykseen.
Huomautus
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | momenttiruuvinväännin |
|---|---|
| Kiinteästi asetettu vääntömomentti | ei |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testausraportti |
| Kalibrointi | O1; O1; O1 |
| Hetkellinen aikaväli | 100 - 500 cNm |
| Maksimivääntömomentti | 500 cNm |
| Paino | 103 g |
| Hetkellinen aikaväli | 100 - 500 cNm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Palaute | laukaiseva; laukaiseva; laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm; Nm; Nm |
| Laukaisuarvon asetus | säätöasteikolla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | vaihdettava terä |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; akustinen; haptinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 124 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen luistokytkin |
| Asteikon jako 1 viiva = | 10 cNm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 10 cNm |
| Valmistajan merkintä | MecaTorque ESD |
| Sopivat vaihtoterät | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 659918 |
|---|---|
| EAN | 7610733269457 |