Momenttiruuvitaltat asteikolla, D 6,3 -kärkikiinnitys
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Normi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Rakenne
Voimakahva, jossa on ihoa säästävä ja pitävä Haptoprene®-pinta, mahdollistaa vaadittujen vääntömomenttien helpon siirron myös märillä tai öljyisillä käsillä. Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, ruuvitaltta laukeaa kuultavasti ja tuntuvasti ja on heti jälleen käyttövalmis. Avausmomentti on suurempi kuin kiristysmomentti (ylikuormitussuoja).
Haluttu kiristysmomentti asetetaan säätörenkaalla kahvan päässä. Lukitus estää asetuksen tahattoman muuttamisen. Helppolukuinen, lialta suojattu mikrometriasäätöasteikko.
Magneetilla varustettu kärkpidin C 6,3 -kärkien kiinnitykseen.
Huomautus
Vääntömomentin taattu mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiruuvinväännin |
|---|---|
| Kiinteästi asetettu vääntömomentti | ei |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O1; O1; O1 |
| Hetkellinen aikaväli | 10 - 50 cNm |
| Maksimivääntömomentti | 50 cNm |
| Paino | 71 g |
| Hetkellinen aikaväli | 10–50 cNm |
| Kärkipidike | D 6,3; D 6,3; D 6,3 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Palaute | laukaiseva; laukaiseva; laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | cNm; cNm; cNm |
| Laukaisuarvon asetus | asetusskaalalla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Kärkikiinnitys 1/4 tuumaa |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; akustinen; haptinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 126 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen luistokytkin |
| Asteikon jako 1 viiva = | 1 cNm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 1 cNm |
| Maksimi ⌀ | 29 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 659905 |
|---|---|
| EAN | 4045197610997 |