Momenttiruuvitaltta TorqueVario®
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Malli
Vääntömomenttiarvon numeerinen näyttö ikkuna-asteikon kautta (40–50 yksittäistä arvoa vääntömomenttialueesta riippuen). Vääntömomentin portaaton säätö Torque-Setter-säätötyökalulla (sisältyy toimitukseen). Kun asetettu vääntömomenttiarvo saavutetaan, ruuvitaltta laukeaa kuultavasti ja tuntuvasti ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Huomautus
Vääntömomentin taattu mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Säätötyökalu koolle 60–700: nro 659931 koko 1 ja koolle 1400: nro 659931 koko 2.
Malli
Tarkkuus ±10%.
Käyttötiedot
Hallittuun kiristykseen asetettuun momenttiin yhdessä vaihdettavan Wiha Torque -terän nro 659932−659946 kanssa.
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Rakenne
Vääntömomenttiarvon numeerinen näyttö ikkunallisella asteikolla (40–50 yksittäistä arvoa vääntömomenttialueesta riippuen). Portaattomasti säädettävä vääntömomentti Torque-Setter-säätötyökalulla (sisältyy toimitukseen). Kun asetettu vääntömomenttiarvo saavutetaan, ruuvitaltta laukeaa kuuluvasti ja tuntuvasti ja on sen jälkeen heti valmis jatkamaan työskentelyä.
Huomautus
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus pätee vasta DIN EN ISO 6789:n mukaiselta kalibroidulta momenttialueelta alkaen.
Säätötyökalu koolle 60–700: nro 659931 koko 1 ja koolle 1400: nro 659931 koko 2.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiruuvitaltta |
|---|---|
| Kiinteästi asetettu vääntömomentti | ei |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O1 |
| Hetkellinen aikaväli | 10 - 60 cNm |
| Maksimivääntömomentti | 60 cNm |
| Paino | 150 g |
| Hetkellinen aikaväli | 10 - 60 cNm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±10 % |
| Palaute | laukeava |
| Vaihdettava näyttö | Nm |
| Laukaisuarvon asetus | säätöasteikolla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | vaihdettava terä |
| Mittausmenetelmä | mekaaninen |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 127 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen lyhyen liikkeen laukaisu |
| Sarja | TorqueVario®-S |
| ⌀ | 23 mm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 0.05 Nm |
| Valmistajan merkintä | TorqueVario®-S |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 659930 |
|---|---|
| EAN | 4010995268886 |