Mittakellolla varustettu momenttiavain
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Toteutus
Yksivartinen; solakka rakenne helposti luettavalla mittakellolla. Kokonaan kromattua terästä, kiinteä liitoskiinnike hylsyille.
Mittayksikkö: Nm.
Leikkausarvot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipupituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipupituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibroinnin pistomitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminto
Saavutettu arvo luetaan työn aikana mittakellosta. Loppuarvo voidaan lukita jälkiosoitinta käyttäen myöhempää lukemista varten.
Käyttötiedot
Yksittäisten ruuvien kontrolloituun kiristykseen ja tarkastusmittauksiin.
Huomautus
Taattu momentin mittatarkkuus pätee vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Pikavapautus/pikavaihtotoiminto | ei |
|---|---|
| Luistotoiminto | ei |
| Perävaunun merkkivalo | kyllä |
| Murtotoiminto | ei |
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
| Kalibrointi | O3; O3; O3 |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 170 mm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 0.2 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 12 Nm |
| Paino | 330 g |
| Hetkellinen aikaväli | 1.4 - 12 Nm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±3 % |
| Palaute | näyttävä |
| Vaihdettava näyttö | Nm; Nm; Nm |
| Laukaisuarvon asetus | Laimennusnäyttö |
| Laukaisuarvon säädettävyys | ei säädettävissä |
| Liitäntämuoto | Vetoneliö (räikkäväännin) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | haptinen; haptinen; haptinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 205 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 655500 |
|---|---|
| EAN | 4580135821481 |