Momenttiavain vaihtosuuntakärkisellä räikkäpäällä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Rakenne
Käytännöllinen ja erittäin kompakti, yksivartinen momenttiavain, säädettävä asteikon kautta ja automaattisella laukaisulla. Erittäin korkea toistotarkkuus, koska käytetään yksinomaan ensiluokkaisia materiaaleja ja painejouset sekä muut kuluvat osat valitaan ja esikäsitellään erittäin huolellisesti. Räikkäpää on vaihdettavissa oikea- ja vasenkätiseen kiristykseen.
Kiinteästi asennetulla, vaihdettavalla räikkäpäällä – oikea- ja vasenkätiseen kiristykseen.
Mittayksiköt: Nm
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibroinnin pistomitta
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminta
Momenttiruuvitaltta laukeaa ”signaalilla” (selvästi kuultava ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Huomautus
Kalibrointi on mahdollista vain oikeakätiselle kiristykselle.
Taattu mittaustarkkuus vääntömomentille on voimassa vasta DIN EN ISO 6789:n mukaiselta kalibroidulta momenttialueelta.
Tarkkuus
Ilmoitetusta arvosta vain oikeakätisessä kiristyksessä: ±3 %.
Rakenne
2 osaa lukituksen avaintyökalun kanssa; nylonisessa säilytyskotelossa.
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Rakenne
Käytännöllinen ja erittäin kompakti, yksivartinen momenttiavain, säädettävissä asteikon avulla ja automaattisella laukaisulla. Erittäin korkea toistotarkkuus, koska käytetään yksinomaan ensiluokkaisia materiaaleja ja koska painejouset ja muut kuluvat osat valitaan ja esikäsitellään erittäin huolellisesti. Räikkäpää on vaihdettavissa oikea- ja vasenkiristykseen.
Kiinteästi asennetulla, vaihtosuuntakärkisellä räikkäpäällä – oikea- ja vasenkiristykseen.
Mittayksiköt: Nm
Leikkuuarvot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman lisätyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty ulottuma
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehdasasenteinen kalibrointimitta
L4 = lisätyökalun ulottuma
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminta
Momenttiavain laukeaa ”signaalilla” (selvästi kuultava ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Huomautus
Kalibrointi on mahdollista vain oikeakätiseen kiristykseen.
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus pätee vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O1; O1; O1 |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 2347 mm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 5 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Neliökiinnitys | 1 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 1600 Nm |
| Paino | 14000 g |
| Hetkellinen aikaväli | 600–1600 Nm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±3 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm; Nm; Nm |
| Laukaisuarvon asetus | säätöasteikon avulla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Vetöneliö (räikkäavain) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; akustinen; haptinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 2455 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen lyhytliikkeinen laukaisu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 656500 |
|---|---|
| EAN | 4000896155316 |