Momenttiavain vaihdettavalla räikkäpäällä 60
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Käytännöllinen ja erittäin kompakti, yksivartinen momenttiavain, säädettävissä asteikon avulla ja automaattisella laukaisulla. Erittäin suuri toistotarkkuus, koska käytetään yksinomaan ensiluokkaisia materiaaleja ja samalla puristusjouset ja muut kuluvat osat valitaan ja esikäsitellään suurella huolellisuudella. Räikkäpää on vaihdettavissa oikea- ja vasenkätisen kiristyksen välillä.
Erittäin mukava ja tarkka halutun kiristysmomentin säätö selvästi kuuluvan ja tuntuvan ”klik”-äänen ansiosta.
Kiinteästi asennettu vaihdettava räikkäpää (ulosheittimellä kokoon 320 asti) – oikea- ja vasenkätiseen kiristykseen.
Mittayksiköt: Nm
Leikkausarvot
Selitys piirrokseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimessa säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointipistomitta
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava kiristysmomentti
T2 = määrätty kiristysmomentti
Toiminta
Momenttiruuvimeisseli laukeaa ”signaalilla” (selvästi kuuluva ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Huomautus
Kalibrointi on mahdollista vain oikeakätisessä kiristyksessä.
Taattu mittaustarkkuus kiristysmomentille on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Tarkkuus
Ilmoitetusta arvosta vain oikeakätisessä kiristyksessä: ±3 %
Standardi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaan.
Rakenne
Käytännöllinen ja erittäin kompakti, yksivartinen momenttiavain, säädettävissä asteikon avulla ja automaattisella laukaisulla. Erittäin korkea toistotarkkuus, koska käytetään yksinomaan ensiluokkaisia materiaaleja ja koska puristusjouset ja muut kuluvat osat valitaan ja esikäsitellään erittäin huolellisesti. Räikkäpää on vaihdettavissa oikea- ja vasenkiristyksen välillä.
Erittäin mukava ja tarkka halutun kiristysmomentin asetus selvästi kuultavan ja tuntuvan "klik"-äänen ansiosta.
Kiinteästi asennettu vaihdettava räikkäpää (ulosheittäjällä kokoon 320 asti) – oikea- ja vasenkiristykseen.
Mittayksiköt: Nm
Leikkaustiedot
Selitys piirrokseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman liitostyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty lisäpituus
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointilisäpituuden
L4 = liitostyökalun lisäpituus
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava momentti
T2 = määrätty momentti
Toiminta
Momenttiavain laukeaa "signaalilla" (selvästi kuultava ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Huomautus
Kalibrointi on mahdollista vain oikeaan kiristykseen.
Taattu mittaustarkkuus momentille on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta alkaen standardin DIN EN ISO 6789 mukaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O1; O1; O1 |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 233 mm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 0.5 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 60 Nm |
| Paino | 550 g |
| Hetkellinen aikaväli | 10 - 60 Nm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±3 % |
| Palaute | laukeava |
| Vaihdettava näyttö | Nm; Nm; Nm |
| Laukaisuarvon asetus | säätöasteikolla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Vääntöneliö (räikkäavain) |
| Mittausmenetelmä | mekaaninen |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; akustinen; haptinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 307 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen lyhyenliikkeinen laukaisu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G65605060 |
|---|---|
| EAN | 4045197302212 |