Momenttiavain vaihdettavalla räikkäpäällä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Malli
Käytännöllinen ja erittäin kompakti, yksivartinen momenttiavain, asteikolla säädettävä ja automaattisella laukaisulla. Erittäin korkea toistotarkkuus, koska käytetään yksinomaan ensiluokkaisia materiaaleja ja painejouset sekä muut kulutusosat valitaan ja esikäsitellään erittäin huolellisesti. Räikkäpää on vaihdettavissa oikea- ja vasenkätisen kiristyksen välillä.
Erittäin mukava ja tarkka halutun kiristysmomentin asetus kuuluvan ja tuntuvan ”klik”-äänen avulla.
Kiinteästi asennettu vaihdettava räikkäpää (ulosheittäjällä kokoon 320 asti) – oikea- ja vasenkätiseen kiristykseen.
Mittayksiköt: Nm
Leikkuuarvot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimessa säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointipistomitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava kiristysmomentti
T2 = määrätty kiristysmomentti
Toiminta
Momenttimeisseli laukeaa ”signaalilla” (selvästi kuuluva ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Huomautus
Kalibrointi on mahdollista vain oikeakätiselle kiristykselle.
Taattu mittaustarkkuus kiristysmomentille on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tarkkuus
Näytetystä arvosta vain oikeakätisessä kiristyksessä: ±3 %
Standardi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaan.
Rakenne
Käytännöllinen ja erittäin kompakti, yksivartinen momenttiavain, säädettävissä asteikon avulla ja automaattisella laukaisulla. Erittäin korkea toistotarkkuus, koska käytetään yksinomaan ensiluokkaisia materiaaleja ja koska puristusjouset ja muut kuluvat osat valitaan ja esikäsitellään erittäin huolellisesti. Räikkäpää on vaihdettavissa oikea- ja vasenkiristyksen välillä.
Erittäin mukava ja tarkka halutun kiristysmomentin asetus selvästi kuultavan ja tuntuvan "klik"-äänen ansiosta.
Kiinteästi asennettu vaihdettava räikkäpää (ulosheittäjällä kokoon 320 asti) – oikea- ja vasenkiristykseen.
Mittayksiköt: Nm
Leikkaustiedot
Selitys piirrokseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman liitostyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty lisäpituus
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointilisäpituuden
L4 = liitostyökalun lisäpituus
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava momentti
T2 = määrätty momentti
Toiminta
Momenttiavain laukeaa "signaalilla" (selvästi kuultava ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Huomautus
Kalibrointi on mahdollista vain oikeaan kiristykseen.
Taattu mittaustarkkuus momentille on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta alkaen standardin DIN EN ISO 6789 mukaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O1; O1; O1 |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 538 mm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 2 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 320 Nm |
| Paino | 1400 g |
| Hetkellinen aikaväli | 60–320 Nm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±3 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm; Nm; Nm |
| Laukaisuarvon asetus | säätöasteikolla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Vääntöneliö (räikkäavain) |
| Mittausmenetelmä | mekaaninen |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen veto |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; akustinen; haptinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 633 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen pikatoiminen laukaisu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 656050 |
|---|---|
| EAN | 4045197302243 |