Momenttiavain vaihdettavalla räikkäpäällä 200
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Käytännöllinen ja erittäin kompakti, yksivartinen momenttiavain, säädettävissä asteikon avulla ja automaattisella laukaisulla. Erittäin korkea toistotarkkuus, koska käytetään yksinomaan ensiluokkaisia materiaaleja ja samalla painejouset ja muut kulutusosat valitaan ja esikäsitellään erittäin huolellisesti. Räikkäpää on vaihdettavissa oikea- ja vasenkiristykseen.
Erittäin mukava ja tarkka halutun kiristysmomentin säätö selvästi kuultavan ja tuntuvan 'klik'-äänen ansiosta.
Kiinteästi asennettu vaihdettava räikkäpää (ulosheittäjällä kokoon 320 asti) − oikea- ja vasenkiristykseen.
Mittayksiköt: Nm
Leikkausarvot
Selitys piirrokseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman sisään työnnettävää työkalua
l2 = momenttiavaimen säädetty ulkoneva mitta
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointi-ulkonevan mitan
L4 = sisään työnnettävän työkalun ulkoneva mitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminta
Momenttiavain laukeaa 'signaalilla' (selvästi kuultava ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkamaan työtä.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Huomautus
Kalibrointi on mahdollista vain oikealle kiristettäessä.
Taattu mittaustarkkuus vääntömomentille on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Tarkkuus
Ilmoitetusta arvosta vain oikealle kiristettäessä: ±3 %
Standardi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaan.
Rakenne
Käytännöllinen ja erittäin kompakti, yksivartinen momenttiavain, säädettävissä asteikon avulla ja automaattisella laukaisulla. Erittäin korkea toistotarkkuus, koska käytetään yksinomaan ensiluokkaisia materiaaleja ja koska puristusjouset ja muut kuluvat osat valitaan ja esikäsitellään erittäin huolellisesti. Räikkäpää on vaihdettavissa oikea- ja vasenkiristyksen välillä.
Erittäin mukava ja tarkka halutun kiristysmomentin asetus selvästi kuultavan ja tuntuvan "klik"-äänen ansiosta.
Kiinteästi asennettu vaihdettava räikkäpää (ulosheittäjällä kokoon 320 asti) – oikea- ja vasenkiristykseen.
Mittayksiköt: Nm
Leikkaustiedot
Selitys piirrokseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman liitostyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty lisäpituus
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointilisäpituuden
L4 = liitostyökalun lisäpituus
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava momentti
T2 = määrätty momentti
Toiminta
Momenttiavain laukeaa "signaalilla" (selvästi kuultava ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Huomautus
Kalibrointi on mahdollista vain oikeaan kiristykseen.
Taattu mittaustarkkuus momentille on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta alkaen standardin DIN EN ISO 6789 mukaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O1; O1; O1 |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 412 mm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 1 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testausraportti |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 200 Nm |
| Paino | 1300 g |
| Hetkellinen aikaväli | 40 - 200 Nm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±3 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm; Nm; Nm |
| Laukaisuarvon asetus | säätöasteikolla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Neliöveto (räikkäväännin) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; akustinen; haptinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 507 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen lyhytliike-laukaisu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G656050200 |
|---|---|
| EAN | 4045197302236 |