Momenttiavain, jossa käännettävä räikkäpää
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Malli
Erittäin tukeva yksivartinen momenttiavain (1/2 tuuman vääntiöneliö) ergonomisella 2-komponenttikahvalla ja räikkäpäällä, jossa 45 hammasta. Helppo säätö ja vakioarvon tallennus kuuluvan ja tuntuvan lukituksen ansiosta asteikkoarvoa saavutettaessa sekä pää- ja hienoasteikon hyvän luettavuuden ansiosta. Selvästi kuuluva ja tuntuva laukaisumekanismi, kun asetettu kiristysmomentti saavutetaan. Oikeakätiseen kiristykseen.
Mittayksikkö: Nm, lbfft.
Leikkuuarvot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman lisätyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty lisäpituus
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointilisäpituus
L4 = lisätyökalun lisäpituus
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminta
Momenttiruuvimeisseli laukeaa "signaalilla" (selvästi kuultava ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Tarkkuus
Ilmoitetusta arvosta vain oikeakätisellä kiristyksellä: ±3 %.
Standardi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Erittäin vankka yksivartinen momenttiavain (vääntiöneliö 1/2") ergonomisella 2-komponenttikahvalla ja 45-hampaisella räikkäpäällä. Helppo säätö ja perusarvon tallennus asteikkoarvon saavuttamisen yhteydessä kuuluvan ja tuntuvan lukittumisen ansiosta sekä pää- ja hienoasteikon hyvän luettavuuden ansiosta. Selvästi kuuluva ja tuntuva laukaisumekanismi, kun asetettu kiristysmomentti saavutetaan. Oikeakätiseen kiristykseen.
Mitta-yksikkö: Nm, lbfft.
Piirustustiedot
Selitys piirrokseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman liitintyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty mitta
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointimitta
L4 = liitintyökalun mitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminta
Momenttiruuvimeisseli laukeaa ”signaalilla” (selvästi kuultava ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Tekniset tiedot
| Pikavapautus/pikavaihtotoiminto | ei |
|---|---|
| Luistotoiminto | ei |
| Perävaunun merkkivalo | ei |
| Murtotoiminto | ei |
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
| Kalibrointi | O1; O1; O1 |
| Asteikon jako 1 viiva = | 1 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Neliökiinnitys | 3/4 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 1000 Nm |
| Paino | 8000 g |
| Hetkellinen aikaväli | 200–1000 Nm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±3 % |
| Palaute | akustinen signaali |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbfft; Nm; lbfft; Nm; lbfft |
| Laukaisuarvon asetus | säätöasteikolla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Vääntiöneliö (räikkäavain) |
| Mittausmenetelmä | Vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; akustinen; haptinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 1600 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen pikalaukaisu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 656210 |
|---|---|
| EAN | 4013288193261 |