Momenttiavain ”Slipper” ilman asteikkoa
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Tarkkuus
± 6 % asetetusta arvosta.
Rakenne
Patentoitu laukaisumekanismi estää tehokkaasti tahattoman ylikiristyksen.
Yksivartinen momenttiavain ilman asteikkoa. Avain asetetaan momenttiavaintestaajalla.
Sisäänrakennetulla räikällä.
Piirustus- ja kaavatiedot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipupituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty pistomitta
l3 = vipupituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointipistomitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminta
Kun asetettu kiristysmomentti saavutetaan, avain laukeaa tuntuvasti ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön. Erityinen laukaisumekanismi varmistaa, että asetettu momenttiarvo saavutetaan luotettavasti, mutta ei ylitetä.
Etuna
Kompakti laukaisumekanismi mahdollistaa työskentelyn vaikeapääsyisissä kohdissa.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O6; O7; O6; O7; O6; O7 |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 25 Nm |
| Paino | 340 g |
| Hetkellinen aikaväli | 5 - 25 Nm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbfft; Nm; lbfft; Nm; lbfft |
| Laukaisuarvon asetus | ilman asetusasteikkoa (vaatii testauslaitteen) |
| Laukaisuarvon säädettävyys | esisäädetty |
| Liitäntämuoto | Vetoneliö (räikkäavain) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | optinen; akustinen; haptinen; optinen; akustinen; haptinen; optinen; akustinen; haptinen |
| Kokonaispituus l | 216 mm |
| Vivun pituus ilman liitännäistyökalua [l1] | 153 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen luistokytkin |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 657766 |
|---|---|
| EAN | 4045197891655 |