Momenttiavain digitaalisella näytöllä
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Malli
Käytännöllinen ja erittäin kompakti, yksivartinen momenttiavain, itse laukeava. Säätö digitaalinäytön kautta (OLED-näyttö paristotason ilmaisimella, ladattavissa Mini-USB-kaapelilla). Mittayksikkö voidaan vaihtaa helposti monitoimipainikkeella. Erittäin korkea toistotarkkuus, koska käytetään yksinomaan ensiluokkaisia materiaaleja ja painejouset sekä muut kuluvat osat valitaan ja esikäsitellään erittäin huolellisesti.
Erittäin mukava ja tarkka halutun vääntömomentin asetus selkeästi kuuluvan ja tuntuvan "klik"-äänen ansiosta.
Mittayksiköt: Nm, lbfft, lbfin, kgfcm.
- Vakaa räikkäväännin, käännettävä/vaihdettava.
- Kestävä, jämäkkä teräsputki (karkaistu ja kovakromattu) kapeana versiona.
- OLED-näyttö, jossa arvon, lataustilan ja mittayksikön näyttö.
- Mini-USB-liitäntä näytön akun latausta varten.
- Ergonominen kahva. Päätykaulus poistaa lipsumisen riskin. Tiivistetty suojaamaan lialta ja nesteiltä.
- Selkeä lukitusilmaisin säätömekanismille kaikissa asennoissa.
Kaavat
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibroinnin pistomitta
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminto
Momenttiavain laukeaa "signaalilla" (selvästi kuultava ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Toimitussisältö
Mini-USB-latauskaapeli OLED-näytölle.
Huomautus
Vääntömomentin taattu mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Malli
Kiinteästi asennettu, käännettävä räikkäpää − vain oikealle kiristykseen.
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Rakenne
Kätevä ja erittäin kompakti, yksivartinen momenttiavain, itse lauukeava. Säätö digitaalinäytön kautta (OLED-näyttö akun varaustilan ilmaisulla, ladattavissa Mini-USB-kaapelilla). Mittayksikkö on helppo vaihtaa monitoimipainikkeella. Erittäin korkea toistotarkkuus, koska käytetään yksinomaan ensiluokkaisia materiaaleja ja samalla painejouset ja muut kuluvat osat valitaan ja esikäsitellään erittäin huolellisesti.
Erittäin mukava ja tarkka halutun vääntömomentin asetus selvästi kuultavan ja tuntuvan "klik"-palautteen ansiosta.
Mittayksiköt: Nm, lbfft, lbfin, kgfcm.
- Vakaa räikkäavain, käännettävä/vaihdettava.
- Kestävä, tukeva teräsputki (karkaistu ja kovakromattu) kapeassa mallissa.
- OLED-näyttö, jossa arvo, lataustila ja mittayksikkö.
- Mini-USB-liitäntä näytön akun lataukseen.
- Ergonominen kahva. Päätykaulus eliminoi lipsahdusvaaran. Tiivistetty suojaamaan lialta ja nesteiltä.
- Selkeä lukitusilmaisin säätömekanismille kaikissa asennoissa.
Laskentatiedot
Selitys piirrokseen ja kaavaan:
L1 = vipupituus ilman liitostyökalua
l2 = momenttiavaimeen asetettu liitosmitta
l3 = vipupituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointiliitosmitta
L4 = liitostyökalun liitosmitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminto
Momenttiruuvimeisseli laukeaa "signaalilla" (selvästi kuultava ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Toimitussisältö
Mini-USB-latauskaapeli OLED-näytölle.
Huomautus
Taattu mittaustarkkuus vääntömomentille pätee vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O1; O1; O1 |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 357 mm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 200 Nm |
| Paino | 1100 g |
| Hetkellinen aikaväli | 40 - 200 Nm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±4 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbfft; lbfin; kgfcm; Nm; lbfft; lbfin; kgfcm; Nm; lbfft; lbfin; kgfcm |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Vetoneliö (räikkäväännin) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikealle kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; akustinen; haptinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 474 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen lyhyenliikkeinen laukaisu |
| Hetkellinen aikaväli | 30 - 150 lbfft |
| Resoluutio | 1 Nm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 656650 |
|---|---|
| EAN | 4045197683298 |