elektroninen momenttiavain digitaalisella mittakellolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Tarkkuus
Myötäpäivään ± 22%, vastapäivään ± 32%.
Rakenne
elektroninen, erittäin tarkka momenttiavain digitaalisella mittarilla. Kokonaan terästä, mattakromattu, kiinteä räikkäpää ejektorilla. Digitaalinen Nm-arvon näyttö ja pariston tilan näyttö. Yksi painike käynnistykseen ja nollaukseen, automaattinen virrankatkaisu 2 minuutin kuluttua.
- Vaihtokytkentäräikkä ejektorilla.
- Näyttö, jossa paristosymboli.
- Yksi painike On/reset-toiminnolle.
- Mini-USB-liitäntä latausta varten.
- Ergonomisesti kuvioitu kahva.
Mittayksikkö: Nm, lbfft.
Leikkaustiedot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman lisätyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty liitosmitta
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointiliitosmitta
L4 = lisätyökalun liitosmitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminto
Saavutettu arvo luetaan mittarista työn aikana. Lopullinen arvo voidaan lukita huippuarvon osoittimella myöhempää lukemista varten.
Näyttö: Peak (huippuarvo) ja Track (seuranta).
Käyttötiedot
Yksittäisten ruuvien hallittuun kiristämiseen ja tarkastusmittauksiin.
Toimitussisältö
Mini-USB-latauskaapeli TFT-näytölle. Sisältää tukevan muovilaukun
Huomautus
Taattu momentin mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta alkaen standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
3,5 tuuman TFT-näyttö kaksiasteisella asteikolla (Nm–lbfft).
Normi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Tarkkuus
Myötäpäivään ± 2%, vastapäivään ± 3%.
Malli
Elektroninen, erittäin tarkka momenttiavain digitaalisella mittakellolla. Kokonaan terästä, mattakromattu, kiinteä räikkäpää ulosheittimellä. Nm-arvon digitaalinen näyttö ja paristomerkkivalo. Yksi painike päälle kytkentään ja nollaukseen, automaattinen poiskytkentä 2 minuutin kuluttua.
- Vaihtoräikkä ulosheittimellä.
- Näyttö paristosymbolilla.
- Yksi painike On/reset-toiminnolle.
- Mini-USB-liitäntä latausta varten.
- Ergonomisesti kuvioitu kahva.
Mittayksikkö: Nm, lbfft.
Leikkaustiedot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipupituus ilman lisätyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty lisäpituus
l3 = vipupituus sis. tehtaalla asetetun kalibrointilisäpituuden
L4 = lisätyökalun lisäpituus
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminto
Saavutettu arvo luetaan työskentelyn aikana mittakellosta. Lopullinen arvo voidaan lukita jälkikäden avulla myöhempää lukemista varten.
Näyttö: Peak (huippuarvo) ja Track (seuranta).
Käyttötiedot
Yksittäisten ruuvien kontrolloituun kiristykseen ja tarkastusmittauksiin.
Toimitussisältö
Mini-USB-latauskaapeli TFT-näytölle. Mukana tukeva muovisalkku
Huomautus
Taattu mittaustarkkuus vääntömomentille on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O3; O3; O3 |
| Resoluutio | 0.1 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Hetkellinen aikaväli | 40 - 206 lbfft |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 567 mm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 280 Nm |
| Paino | 1650 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Hetkellinen aikaväli | 56 - 280 Nm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±2 %; ±3 %; ±2 %; ±3 %; ±2 %; ±3 % |
| Palaute | näyttö; näyttö; näyttö |
| Vaihdettava näyttö | Nm; Nm; Nm |
| Laukaisuarvon asetus | Laahaava osoitin |
| Laukaisuarvon säädettävyys | ei säädettävissä |
| Liitäntämuoto | Vetoneliö (räikkäväännin) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti; vääntömomentti; vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | elektroninen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 655 mm |
| Akkutyyppi | LR3 |
| Näytön lävistäjä | 3.5 tuumaa |
| Akkutyyppi | LR3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 655550 |
|---|---|
| EAN | 4045197727862 |