Elektroninen momenttiavain sähkökäytöllä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaan.
Tarkkuus
Myötäpäivään ±2 %, vastapäivään ±3 %.
Rakenne
- Mahdollisuus esikiristää ruuvi sähkötoimisella käytöllä. Tämän jälkeen manuaalinen jälkikiristys asetettuun momentin tavoitearvoon. Asetus ja käyttö suoraan momenttiavaimesta.
- Nopea momenttiraportointi ONE-KEY™-toiminnon avulla raporttien laatimista varten.
- LCD-näyttö kirkkailla väreillä ja nopeilla vasteajoilla. Tilakuittaus ja olennaisten tietojen näyttö.
- Varoitussignaalit voidaan asettaa joko tuntuviksi (värinä), optisiksi (LEDit ja näyttö) ja äänimerkeiksi tai yhdistelmänä. Ennakkovaroituksen aika voidaan määrittää yksilöllisesti.
- Momenttiavaimeen voidaan tallentaa jopa 2800 mitta-arvoa.
- Kalibrointimuistutuksella. Kuormituskertojen ja aikavälin mukaan.
Mittayksiköt: Nm, ft·lbs, in·lbs, kg·cm.
Mitoitustiedot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman liitintyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty liitinkoko
l3 = vipuvarren pituus sis. tehdasasennetun kalibrointiliitinkoon
L4 = liitintyökalun liitinkoko
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toimitussisältö
Sis. 12 V / 2,0 Ah Red -litiumioniakun, C12C-laturin ja tukevan muovilaukun.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät nrosta 073814 eteenpäin sekä nrosta 073840. Uudelleenkalibrointi tehdään valmistajalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Milwaukee tyyppi B 12 V |
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä; Hinta pyynnöstä; Hinta pyynnöstä |
| Resoluutio | 0.1 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Hetkellinen aikaväli | 12.5 - 150 lbfft |
| Hetkellinen aikaväli | 150 - 1800 lbfin |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Paino | 2600 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Hetkellinen aikaväli | 16.9 - 203.4 Nm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±2 %; ±3 %; ±2 %; ±3 %; ±2 %; ±3 % |
| Palaute | akustinen signaali; laukeava; näyttävä; akustinen signaali; laukeava; näyttävä; akustinen signaali; laukeava; näyttävä |
| Laukaisuperiaate | Tärinämoottori |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbfin; lbfft; kgfcm; Nm; lbfin; lbfft; kgfcm; Nm; lbfin; lbfft; kgfcm |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Vääntöneliö (räikkäväännin) |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | elektroninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; haptinen; akustinen; haptinen; haptinen; akustinen; haptinen; haptinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 597 mm |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Nimellisjännite | 12 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 0 - 100 min-1 |
| Sovellusliitäntä | OneKey |
| Moottorin rakenne | Fuel™ |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 655305 |
|---|---|
| EAN | 4058546229153 |