Elektroninen momenttiavain
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Tarkkuus
Myötäpäivään ± 2%, vastapäivään ± 3%.
Rakenne
Kestävä momenttiavain iskunkestävällä suojakotelolla, 2K-kahvalla, suurella näytöllä ja vaihdettavalla räikkäpäällä. Helppo käyttö suurilla säätöpainikkeilla. Optinen ja akustinen signaali varmistaa, että sekä näet että kuulet, kun asetettu momentti saavutetaan. Valittavissa kaksi toimintatapaa: huippuarvon näyttö ja jatkuva näyttö. Työmuistiin voidaan tallentaa jopa 50 kiristysarvoa.
Mittayksiköt: Nm, lbfft, lbfin, kgfm.
Mittaustiedot
Piirroksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointipistomitta
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Käyttötiedot
Vääntömomentin valvonta; valvottu ruuvaus yksittäisissä kiristyksissä tai pienissä sarjoissa.
Huomautus
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Kiinteästi käännettävä räikkäpää ejektorilla.
Vapaa voimankohdistuspiste. Mittaus on aina tarkka riippumatta siitä, miten pidät momenttiavaimesta.
Normi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Tarkkuus
Myötäpäivään ± 26 %, vastapäivään ± 36 %.
Rakenne
Tukeva momenttiavain iskunkestävällä kotelolla, 2K-kahvalla, suurella näytöllä ja suunnanvaihdettavalla räikkäpäällä. Helppo käyttö suurilla säätöpainikkeilla. Optinen ja akustinen signaali varmistaa, että sekä näet että kuulet, kun asetettu momentti saavutetaan. Valittavissa kaksi toimintatapaa: huippuarvon näyttö ja jatkuva näyttö. Työmuistiin voidaan tallentaa enintään 50 kiristysarvoa.
Mittayksiköt: Nm, lbfft, lbfin, kgfm.
Leikkausarvot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman liitostyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty liitosmitta
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointiliitosmitan
L4 = liitostyökalun liitosmitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Käyttötiedot
Momentin valvonta; hallittu ruuvien kiristys yksittäisissä kiristyksissä tai pienissä sarjoissa.
Huomautus
Taattu momentin mittaustarkkuus pätee vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O3; O3; O3 |
| Resoluutio | 0.01 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan koestuspöytäkirja |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 176.3 mm |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 12 Nm |
| Paino | 650 g |
| Energiansyöttö | paristokäyttöinen |
| Hetkellinen aikaväli | 2.4 - 12 Nm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±2 %; ±3 %; ±2 %; ±3 %; ±2 %; ±3 % |
| Palaute | näyttävä; näyttävä; näyttävä |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen lyhyen liikeradan laukaisu |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbfft; lbfin; kgfm; Nm; lbfft; lbfin; kgfm; Nm; lbfft; lbfin; kgfm |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Vetöneliö (räikkäväännin) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti; vääntömomentti; vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | kyllä |
| Mittaustekniikka | elektroninen |
| Laukaisusignaali | optinen; akustinen; optinen; akustinen; optinen; akustinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 216 mm |
| Akkutyyppi | LR3 |
| Akkutyyppi | LR3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 655345 |
|---|---|
| EAN | 4045197503817 |