Elektroninen momenttiavain/kulmamittari ilman liitintyökalua
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaan.
Rakenne
Erittäin tarkka elektroninen momentti-/kääntökulma-avain ruuvaamiseen ja ruuviliitosten tarkastukseen. Selkeä OLED-värinäyttö, erittäin helppo valikkonavigointi. Vankka avain, jota voidaan käyttää nopeasti ja yleiskäyttöisesti 'suoratilan' kautta. Jopa 200 ruuvaustapausta voidaan ohjelmoida ja koota prosessisuunnitelmiksi. 4 mittaustilaa: momentti ja kääntökulma. Prosessivarmat tulokset momentin kulmavalvonnalla ja/tai kääntökulman momenttivalvonnalla. Ohjelmoitavissa PC:llä; suoja luvattomalta käytöltä mahdollista salasanasyötöllä. Kääntökulmamittaus onnistuu kätevästi ilman referenssivartta. Toimintatilat Peak (huippuarvo) ja Track (seuranta).
Avain voidaan käyttää laukaisutilassa. Kun asetettu momentti tai asetettu kääntökulma saavutetaan, avain laukeaa kuultavasti ja tuntuvasti kuten tavallinen mekaaninen momenttiavain.
- Käännettävä räikkäavain
- Helppo pituusmitan syöttö: Työkaluille, joiden pituusmitta muuttuu, tarvitsee syöttää vain uusi arvo. Hankala kaavoilla laskeminen jää pois.
- QuickRelease: Turvallinen lukittuminen ja nopea liitintyökalun vaihto.
- Dataulostulo: USB-liitäntä mahdollistaa tallennettujen tietojen lukemisen ja arvioinnin PC:llä.
- Helppo käyttää: Kaikki toiminnot valitaan nuolinäppäimillä. Selkeä ja yksinkertainen valikkorakenne.
- Varoitussignaalit: – akustinen (summeri) – optinen 3 LEDin ja värinäytön avulla
- 2K-kahva: Kestää öljyä, rasvaa, polttoainetta ja hydrauliöljyä.
Mittayksiköt: Nm, lbfft, lbfin.
Elektromekaanisena kääntökulma-momenttiavaimena MANOSKOP® 714 yhdistää kahden maailman parhaat puolet. Käyttäjät hyötyvät tarkasta elektronisesta mittauksesta, mutta tuntevat ja kuulevat myös mekaanisen momenttiavaimen tutun 'klikin'.
Leikkaustiedot
Selitys piirrokseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman liitintyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pituusmitta
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointipituusmitan
L4 = liitintyökalun pituusmitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava momentti
T2 = määrätty momentti
Toimitussisältö
Sisältää tukevan muovikotelon (koko 400 peltikotelossa) ja 4 paristoa (1,5 V Micro / AAA / LR3), USB-datakaapelin ja SENSOMASTER 4 -ohjelmiston mittaustietojen siirtoon.
Huomautus
Sopiva Bluetooth-moduuli on saatavana (nro 52110220).
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O3; O5; O1; O3; O5; O1; O3; O5; O1 |
| Resoluutio | 0.01 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Pidin pistotyökaluille | 9×12 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Hetkellinen aikaväli | 0.7 - 7.5 lbfft |
| Hetkellinen aikaväli | 9 - 90 lbfin |
| Vivun pituus ilman liitännäistyökalua [l1] | 188 mm |
| Momenttiavaimen säädetty ulottumamitta [l2] | 17.5 mm |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 205.5 mm |
| Kiristyskulman mittaustarkkuus | ±1 % |
| Maksimivääntömomentti | 10 Nm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; USB-liitäntä; USB-liitäntä |
| Sarja | MANOSKOP® 714; MANOSKOP® 714; MANOSKOP® 714 |
| Paino | 370 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Hetkellinen aikaväli | 9–90 lbftum |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 4 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081557 LR3 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±2 %; ±2 %; ±2 % |
| Palaute | näyttävä; laukeava; näyttävä; laukeava; näyttävä; laukeava |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen lyhyen liikkeen laukaisu |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbfin; lbfft; Nm; lbfin; lbfft; Nm; lbfin; lbfft |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | pistotyökaluille (neliökiinnitys) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti; kiertokulma; vääntömomentti; kiertokulma; vääntömomentti; kiertokulma |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkiristys |
| Lokitettavat tiedot | kyllä |
| Mittaustekniikka | elektroninen |
| Laukaisusignaali | optinen; akustinen; haptinen; optinen; akustinen; haptinen; optinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 226 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 655235 |
|---|---|
| EAN | 4018754222780 |