Momentinmuunnin peltisalkussa
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mekaaninen, käsikäyttöinen momentinmuunnin hallittuun ruuvinvääntöön. Vahvistin ja tuki korkealaatuista terästä. Vaihteiston ylikuormitussuoja.
Yksivaihteinen käyttö, jossa sisäinen liitäntätyökaluistukki työkaluille, kuten räikkäpää, T-kahva ja momenttiavain. Momentinmuuntimia käytetään edullisesti yhdessä momenttiavainten kanssa, jotta työkalujen kuormitettavuus ja kiristysmomentti voidaan varmistaa.
Ulkopuolinen liitäntä ulkoisella nelikantitapilla hylsyille (suurten vääntömomenttien vuoksi on käytettävä iskuruuvinvääntöön tarkoitettuja voimahylsyjä).
Tarkka planeettavaihde takaa tarkan momentinsiirron pitkään, tarkkuudella ± 5%.
Etu
Momentinmuuntimet mahdollistavat suurten vääntömomenttien siirron lyhyillä vipuvarsilla.
Rakenne
Toimitetaan peltikotelossa.
Malli
Mekaaninen, käsikäyttöinen momentinmuunnin hallittuun ruuvaukseen. Vahvistin ja tukirakenne korkealaatuista terästä. Vaihteiston ylikuormitussuojalla.
Yksivaihteinen käyttö, sisäisellä liitäntäkiinnityksellä työkaluille kuten räikkäpää, T-kahva ja momenttiavain. Momentinmuuntimia käytetään mielellään yhdessä momenttiavainten kanssa, jotta työkalujen kuormitettavuus ja kiristysmomentti voidaan hallita.
Ulospäin suuntautuva liitäntäkiinnitys ulkoisella nelivääntiötapilla hylsyille (suurten vääntömomenttien vuoksi tulisi käyttää iskukäyttöön tarkoitettuja voimahylsyjä).
Tarkka planeettavaihde takaa pitkään tarkan momentinsiirron, tarkkuudella ± 5%.
Etu
Momentinmuuntimet mahdollistavat suurten vääntömomenttien siirron lyhyillä vipuvarsilla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Pituus l | 265 mm |
| Suositeltu momenttiavain / momenttialue | 400 Nm |
| Takaisinkääntöesto | ei |
| Tukilaitteiden määrä (reaktiolevyt) | 1 |
| Ylikuormitussuoja | kyllä |
| Vääntömomentin välitys / tehokas kaksinkertaistus (kertojen määrä) | 1:3,6 |
| Suurin ulostulovääntömomentti | 1350 Nm |
| Maks. sisäänmeno-vääntömomentti | 375 Nm |
| Välityssuhde | 4:1 |
| Neliökiinnitys | 3/4 tuumaa |
| Mittatarkkuus | 5 % |
| Neliökiinnitys | 3/4 tuumaa |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Sarja | MULTIPOWER MP300 |
| Paino | 3,4 kg |
| Halkaisija ⌀ | 90 mm |
| Korkeus h | 106 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 659975 |
|---|---|
| EAN | 4018754186792 |