Vipupeltisakset pitkällä terällä 4/300 4/300
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Paul ferdinand peddinghaus
- Tuotenumero
- G7699364/300
- Varastotilanne
- 17kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva runko sitkarkaisusta teräksestä. Heilahtava, välyksetön teräkelkka (minimaaliset kitkahäviöt), jossa erikoistyökaluteräksestä valmistetut terät, erikoiskarkaistut ja hiotut. Vipukahva jousitetulla pidikkeellä tapaturmasuojaksi. Kaikki nivelpinnit ovat säädettävissä ja kaikissa malleissa on portaattomasti säädettävä painin.
Vipuvoimansiirrolla. Leikkaa peltiä ja pyöröterästä.
Maalipinnoite
Punaruskea.
Huomautus
Irtopääterä nro 769938 ja irtoalaterä nro 769939, katso varaosaluettelo.
Irtopääterä nro 769938 ja irtoalaterä nro 769939, katso varaosaluettelo.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Leikkaavat pihdit |
|---|---|
| Leikkauspituus ylhäältä | 355 mm |
| Leikkuukapasiteetti, levyn paksuus | enintään 4 mm |
| Veitsen pituus alhaalla | 300 mm |
| Leikkuukapasiteetti pyöröteräkselle ⌀ | enintään 13 mm |
| Paino | 30 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G7699364/300 |
|---|---|
| EAN | 2050001931757 |