Yleismallinen putkileikkuri 54 mm 54 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin vankka rakenne erittäin suuriin rasituksiin. Puhdas ja luotettava katkaisu neljän peräkkäin asennetun ohjainrullan ansiosta.
Runko painevalettua alumiinia. Nopea säätö syöttöruuville räikkätoiminnon ja jousikuormituksen ansiosta. Mukana varateräpyörä nro 818110.
Etu
Pitkä käyttöikä TiN-pinnoitetun teräpyörän ansiosta. Voimaa ja aikaa säästävä työskentely seuraavien ansiosta:
- Ergonominen kahva
- Kevyt rakenne
- Ohjainrullat neulalaakereilla ja teräpyörillä
- Irrotettava sisäpuolinen jäysteenpoistotyökalu, jossa TiN-pinnoitettu S20-terä.
Käyttöarvot
Monipuolinen työkalu ruostumattomien putkien sekä alumiini-, messinki- ja kupariputkien katkaisuun.
Varaosa
Varateräpyörä nro 818110.
Tekniset tiedot
| Ohjainrullien lukumäärä | 4 |
|---|---|
| Leikkuulaikkojen lukumäärä | 1 |
| Tuotetyyppi | Putkileikkuri |
| Sopii putkimateriaalille | VA; alumiini; messinki; kupari |
| Lukitustoiminnolla | ei |
| Leikkuulaikan leveys | 6.2 mm |
| Katkaisulaikan reikä | 4.85 mm |
| Leikkuupyörän ⌀ | 19 mm |
| Putken ulkohalkaisijalle Ø | 6–54 mm |
| Paino | 720 g |
| Leveys | 85 mm |
| Pituus | 220–280 mm |
| Korkeus | 40 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G81813054 |
|---|---|
| EAN | 4067263125129 |