Putkileikkuri, jossa 3 leikkuurullaa teräsputkille
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Runko korkealaatuista terästä, muottitaottu, kulutusta kestävä kara muovikahvalla.
Leikkuurulla teräsputkille korkealaatuista terästä, tarkkuuskarkaistu pitkää käyttöikää varten.
Ohjainrullat erikoisterästä, kromatut.
Käyttötiedot
Putkien puhtaaseen ja suorakulmaiseen katkaisuun.
Tätä putkileikkuria voidaan käyttää jo asennettujen putkien katkaisuun. Koska työkalu toimii suunnilleen kuten räikkäavain, 120°:n liikealue riittää.
Tekniset tiedot
| Leikkuulaikkojen lukumäärä | 3 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Putkileikkuri |
| Putken ulkohalkaisijalle Ø | 1/8 − 2 tuuma |
| Leikkuulaikan leveys | 19 mm |
| Katkaisulaikan reikä | 9 mm |
| Leikkuupyörän ⌀ | 25 mm |
| Putken ulkohalkaisijalle Ø | 1/8–2 tuumaa |
| Valmistajan merkintä | Putkileikkuri RAPID 14001+3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 815101 |
|---|---|
| EAN | 4018754329731 |