Putkileikkuri yhdellä leikkuupyörällä teräsputkille
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Runko korkealaatuista terästä, taottu; kulutusta kestävä kara muovikahvalla.
Leikkuupyörä teräsputkille korkealaatuisesta teräksestä, tarkasti karkaistu pitkää käyttöikää varten.
Ohjainrullat erikoisterästä, kromatut.
Käyttötiedot
Putkien siistiin ja suorakulmaiseen katkaisuun.
Katkaisussa ulkopuolinen purse valssautuu automaattisesti sisään. Leikkauksen jälkeen kierre voidaan tehdä suoraan.
Tekniset tiedot
| Ohjainrullien lukumäärä | 2 |
|---|---|
| Leikkuulaikkojen lukumäärä | 1 |
| Tuotetyyppi | Putkileikkuri |
| Putken ulkohalkaisijalle Ø | 1/8 − 1.1/4 tuuma |
| Leikkuulaikan leveys | 14 mm |
| Katkaisulaikan reikä | 7,6 mm |
| Leikkuupyörän ⌀ | 25 mm |
| Putken ulkohalkaisijalle Ø | 1/8–1 1/4 tuumaa |
| Valmistajan merkintä | Putkileikkuri RAPID 14000+2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 815001 |
|---|---|
| EAN | 4018754329700 |