Muoviputkien putkileikkuri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Runko alumiinipainevalua, 4 ohjainrullaa ja sisäänsyöttö.
Karanopeussäätö räikkäavaateperiaatteella ja jousipalautuksella. Ergonominen kahva, jossa ylimääräinen leikkuurulla.
Käyttötiedot
PE-, PP-, VPE-, PB- ja PVDF-putkien katkaisuun.
Leikkuurullan vaihdon jälkeen voidaan käyttää myös kupari-/alumiini- sekä ohutseinäisten ruostumattomasta teräksestä valmistettujen putkien katkaisuun. (Saatavana lisävarusteena.)
Varaosa
Varapultit ks. nro 819630 ja varaleikkuurullat nro 819613; 819620.
Tekniset tiedot
| Ohjainrullien lukumäärä | 4 |
|---|---|
| Leikkuulaikkojen lukumäärä | 1 |
| Tuotetyyppi | Putkileikkuri |
| Leikkuulaikan leveys | 6.25 mm |
| Katkaisulaikan reikä | 4.85 mm |
| Leikkuupyörän ⌀ | 30 mm |
| Putken ulkohalkaisijalle Ø | 6–76 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G819625 |
|---|---|
| EAN | 4045197721471 |