Putkileikkuri muoviputkille
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Painevaletusta alumiinista valmistettu runko, jossa 3 ohjainrullaa, joista 1 rulla on säädettävä (1 asento putkille maks. 110 mm ja toinen 110–127 mm) optimaalista sopivuutta varten putken ⌀:n mukaan.
Pikaisesti säädettävä syöttöruuvi räikkätoiminnon ja jousikuormituksen ansiosta. Ergonominen ote. Leikkuupyörä non stick -teflonpinnoitteella (PTFE), joka helpottaa työtä erityisesti paksujen muoviputkien kanssa. Irrotettava jäysteenpoistotyökalu TiN-pinnoitetulla S20-terällä.
Käyttötiedot
PE-, PP-, VPE-, PB- ja PVDF-putkien katkaisuun.
Leikkuupyörän vaihdon jälkeen voidaan käyttää myös kupari-/alumiiniputkille sekä ohutseinäisille ruostumattomasta teräksestä valmistetuille putkille.
Varaosa
Vara-leikkuupyörä muovi- ja komposiittiputkille nro 818170 ja kuparille, alumiinille ja ruostumattomalle teräkselle nro 818175.
Tekniset tiedot
| Ohjainrullien lukumäärä | 3 |
|---|---|
| Leikkuulaikkojen lukumäärä | 1 |
| Tuotetyyppi | Putkileikkuri |
| Leikkuulaikan leveys | 11 mm |
| Katkaisulaikan reikä | 8 mm |
| Leikkuupyörän ⌀ | 51 mm |
| Putken ulkohalkaisijalle Ø | 50–127 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G818160 |
|---|---|
| EAN | 4045197675866 |