Elektroniikkasivuleikkurit, pienet, ovaali pää 135 mm 135 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Siro muoto, tarkkuushiotut, induktiokarkaistut leikkausterät (63–65 HRC). Musta pinta minimoi heijastukset. Säädettävä tarkkuusruuviliitos minimoi kitkan ja takaa leikkausterien optimaalisen aksiaalisen linjauksen.
ESD-suojatut, ergonomiset 2K-kahvaholkit.
Patentoitu palautusjousi vähentää vastusta pihtejä suljettaessa. Näin voima voidaan kohdistaa kokonaan leikkaukseen.
Materiaali
Korkeisiin vaatimuksiin tarkoitettu laakeriteräs, muototaottu, mustapassivoitu.
Tekniset tiedot
| Valmistusprosessi | Induktiokarkaistut terät (63−65 HRC) |
|---|---|
| Kahva | 2K-kahvaholkki |
| Materiaali | Huipputehokasta kuulalaakeriterästä |
| Pinta | musta, brunerattu |
| Tuotetyyppi | Katkaisupihdit |
| Viiste | Pieni viiste |
| Tuotenimen attribuutti | FW |
| Säädettävä tarkkuusruuvinivel | kyllä |
| Pään muoto | pieni, ovaali |
| Paluujousella | kyllä |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Kokonaispituus | 135 mm |
| Paluujousella | kyllä |
| Leikkauskapasiteetti kuparilangalle, maks. ⌀ | 0,2–1,25 mm |
| Pään leveys | 10,5 mm |
| Leikkuupituus | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726020135 |
|---|---|
| EAN | 7314150103034 |