Elektroniikan sivuleikkurit, siisti leikkaus, vahvemmat terät 135 mm 135 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Ammattikäyttöön tarkoitetut leikkauspihdit kevyesti leikkaavalla leikkuulla. Pihdin molemmat puoliskot on liitetty tarkasti yhteen huolellisesti työstettyjen reikien ja hiottujen pintojen avulla tarkan leikkauksen varmistamiseksi. Palautusjousi ja ergonomisesti muotoillut kahvat turvalliseen ja miellyttävään käyttöön.
2K-kahvasuojukset johtavaa materiaalia.
ESD-sopiva.
Materiaali
Valmistettu tarkkuusstanssatusta hiiliteräksestä (C70), lämpökäsitelty ja heijastamattomasti fosfatoitu.
Tekniset tiedot
| Materiaali | Hiiliteräs (C70) |
|---|---|
| Pinta | heijastamaton fosfatoitu |
| Tuotetyyppi | Leikkaavat pihdit |
| Viiste | Ilman viistettä |
| Tuotenimen attribuutti | KW |
| Paluujousella | kyllä |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Kokonaispituus | 135 mm |
| Paluujousella | kyllä |
| Leikkauskapasiteetti kuparilangalle, maks. ⌀ | 1.3 mm |
| Pään leveys | 13.5 mm |
| Leikkuupituus | 8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726702135 |
|---|---|
| EAN | 4062406395018 |