Elektroniikkasivuleikkurit, ovaali pää FW
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Siro muoto, tarkkuushiotut induktiokarkaistut leikkuuterät (63–65 HRC). Musta pinta minimoi heijastukset. Säädettävä tarkkuusruuviliitos minimoidulla kitkalla ja terien optimaalisella aksiaalisella kohdistuksella.
ESD-suojatut, ergonomiset 2K-kahvaholkit.
Patentoitu palautusjousi vähentää vastusta pihtejä suljettaessa. Näin voima voidaan keskittää kokonaan leikkaukseen.
Materiaali
Kuulalaakeriteräs vaativaan käyttöön, taottu, mustapintainen.
Tekniset tiedot
| Valmistusprosessi | Induktiokarkaistut terät (63–65 HRC) |
|---|---|
| Kahva | 2K-kahvaholkki |
| Materiaali | Huipputehokasta kuulalaakeriterästä |
| Pinta | mustapolttokäsitelty |
| Tuotetyyppi | Leikkaavat pihdit |
| Viiste | FW |
| Tuotenimen attribuutti | FW |
| Säädettävä tarkkuusruuvinivel | kyllä |
| Pään muoto | ovaali |
| Paluujousella | kyllä |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Kokonaispituus | 140 mm |
| Paluujousella | kyllä |
| Leikkauskapasiteetti kuparilangalle, maks. ⌀ | 0.3 - 1.6 mm |
| Pään leveys | 13 mm |
| Leikkuupituus | 12.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 726000 |
|---|---|
| EAN | 7314150103133 |