Elektroniikan sivuleikkurit peilikiillotettu, teräväkärkinen pää 115 mm 115 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN ISO 9654
Rakenne
Kirkaskiillotettu pinta, joten liitosalueella ei synny häiriöitä häikäisevien kromiosien vuoksi. Tukeva läpipultattu nivel ilman välystä. Kitkaltaan vähäinen kaksoisjousi pehmeään ja tasaiseen avautumiseen. Monikomponenttiset kahvaholkit musta/harmaa, sähköä johtavat.
ESD-suojattu.
Materiaali
Kuulalaakeriteräs, induktiokarkaistut terät.
Käyttötiedot
Hienoon leikkaavaan työstöön, esim. elektroniikassa ja hienomekaniikassa.
Tekniset tiedot
| Valmistusprosessi | Induktiokarkaistut leuat (n. 62 HRC) |
|---|---|
| Kahva | Monikomponenttimateriaalista valmistetut holkit. |
| Materiaali | Kuulalaakeriteräs |
| Pinta | peilikiillotettu |
| Tuotetyyppi | Sivuleikkurit |
| Normi | DIN ISO 9654 |
| Viiste | Ilman viistettä |
| Tuotenimen attribuutti | KW |
| Pään muoto | terävä |
| Paluujousella | kyllä |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Kokonaispituus | 115 mm |
| Paluujousella | kyllä |
| Leikkauskapasiteetti keskikovalle langalle, enintään ⌀ | 0.3 - 0.8 mm |
| Leikkauskapasiteetti kuparilangalle, maks. ⌀ | 0.3 - 1.3 mm |
| Pään leveys | 11 mm |
| Leikkuupituus | 14 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726437115 |
|---|---|
| EAN | 4003773031901 |