Pienet pulttisakset CoBolt®
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Suuri leikkauskapasiteetti suhteellisen pienellä voimalla erityisen vipuvälityksen ansiosta. Terät on induktiokarkaistu (n. 64 HRC).
Kemiallisesti mustattu pihti, muovipäällysteiset kahvat.
Materiaali
Kromivanadiini-sähköteräs, muototaottu ja öljykarkaistu.
Käyttötiedot
Langalle, jonka vetolujuus on enintään 2000 N/mm2.
Tekniset tiedot
| Pinta | kemiallisesti mustattu pihdit |
|---|---|
| Kahva | muovipäällysteinen |
| Paluujousella | ei |
| Talttakärki | Karkaistu |
| Materiaali | Kromivanadiinisähköteräs |
| Tuotetyyppi | Leikkaavat pihdit |
| Valmistajan merkintä | CoBolt® |
| Pianolangalle enintään ⌀ | 3 mm |
| Keskikovalle teräslangalle enintään ⌀ | 4.4 mm |
| Pehmeälle teräslangalle enintään ⌀ | 5,3 mm |
| Kokonaispituus | 160 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 731750 |
|---|---|
| EAN | 4003773082668 |