Elektroniikan viisto-/päätyleikkurit, pitkät leuat uralla 118 mm 118 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Siro muoto, tarkkuushiotut induktiokarkaistut terät (63–65 HRC). Musta pinta vähentää heijastuksia. Keltaiset muoviset kahvaholkit johtavasta materiaalista, palautusjousella.
ESD-suojattu. Säädettävä tarkkuusruuvinivel minimikitkalle ja terien optimaaliselle aksiaaliselle kohdistukselle.
Materiaali
Lujuusterässeos, taottu, mustapintainen (bruneroitu).
Tekniset tiedot
| Pinta | musta bruneroitu |
|---|---|
| Valmistusprosessi | Induktiokarkaistut leikkuuterät (63–65 HRC) |
| Kahva | Muoviholkki |
| Materiaali | Suurtehoterässeos |
| Tuotetyyppi | Leikkaavat pihdit |
| Viiste | Hyvin pieni viiste |
| Paluujousella | kyllä |
| Tuotenimen attribuutti | SFW |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Kokonaispituus | 118 mm |
| Leikkauskapasiteetti kuparilangalle, maks. ⌀ | 0.2–0.8 mm |
| Pään pituus | 18 mm |
| Pään leveys | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726880118 |
|---|---|
| EAN | 7314150051427 |