Vaihdettava, yhden käden puristin ”DuoKlamp DUO” mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Liukukisko vedettyä terästä, mustattu. Säätövarsi, liukukiskon leuka, runko ja pumppuvipu lasikuituvahvisteista polyamidia (murtumaton). Suuret, tasaiset kiinnitysleuat mahdollistavat kiinnityksen kiskon ympäri. Kätevä vääntönuppi, jolla puristus voidaan muuttaa levitttämiseksi. Irrotusvipu pikasäätämistä varten.
Käyttö
Yleiskäyttöinen, miellyttävä yhden käden käyttö pienemmällä kiristysvoimalla (enint. 1200 N).
Puristus ja levitys pikavaihtotoiminnolla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvipuristin |
|---|---|
| Suurin puristusvoima | 1200 Nm |
| Kapasiteetti | 85 mm |
| Jänneväli | 160 mm |
| Kiskon poikkileikkaus | 20×5 mm |
| Suurin puristusvoima | 1200 Nm |
| Jänneväli ulospäin | 75 - 235 mm |
| Valmistajan merkintä | DuoKlamp DUO |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 860280 |
|---|---|
| EAN | 4008158028521 |