Runkopuristin 'Revo KRE' mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kisko vedettyä, kirkaspint. terästä, galvaanisesti sinkitty. Liukukahva, kaksinkertainen luiston esto. Helposti kiertyvä teräsruuvi, mustatut trapetsikierteet. Metallivahvisteinen muovikotelo. Kiristysvoima enintään 8000 N.
- Erittäin suuret kiinnistyspinnat, irrotettavat suojukset
- Suojaavat työkappaletuet, irrotettavat
- Alaosaa kääntämällä puristimesta tulee levennin
- Kaksikomponenttikahva ja kuusiokolo (SW6) Puristusvoiman helppo aikaansaaminen
Käyttö
Tällä puristimella voi puristaa kaikissa asennoissa, eli myös kiskon takapuolelta ja sivuilta. Siksi sitä voi käyttää kohteissa, joissa tavalliset ruuvipuristimet eivät ole käyttökelpoisia. Levitystoimintoa varten työkaluton kääntö.
Ohje
Seuraajatuote nrolle 860290.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | ruuvipuristin |
|---|---|
| Suurin puristusvoima | 8000 N |
| Kiskon poikkileikkaus | 29×9 mm |
| Paino | 2.76 kg |
| Suurin puristusvoima | 8000 N |
| Jänneväli e | 255 - 730 mm |
| Jänneväli a | 600 mm |
| Uloke b | 95 mm |
| Valmistajan merkintä | REVO KRE |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 860291 |
|---|---|
| EAN | 4008158040134 |