Painava kokoteräksinen, huipputehokas puristin erikoismallisella puristinpäällä mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Liukukisko ja kiintoleuka profiiliterästä (erik.profiili), nuorrutettu ja galvaanisesti sinkitty. Säätövarsi terästä, muottiintaottu, nuorrutettu ja galvaanisesti sinkitty. Kulutusta kestävä, helposti kiertyvä teräsruuvi, jossa on trapetsikierteet. Pitkä käyttöikä kuumuudenkestävän, sintratulla teräksellä vahvistetun erikoispuristuskiekon ansiosta. Ruuvi nuorrutettu ja mustattu, liikuteltava T-väännin.
Kääntyy 35°.
Käyttö
Raskaaseen ja erittäin raskaaseen kuormitukseen kiinnitettäessä työkappaleita teräsrakentamisessa, metallipajoissa, kuorma-autojen valmistuksessa, koneenrakennuksessa jne. Liikuteltava erikoismallinen puristinpää mahdollistaa viistojen työkappaleiden kiinnittämisen.
Suurin puristusvoima n. 22000 N asti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvipuristin |
|---|---|
| Kapasiteetti | 175 mm |
| Jänneväli | 600 mm |
| Kiskon poikkileikkaus | 40×20 mm |
| Paino | 7.2 kg |
| Valmistajan merkintä | STBM |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 861310 |
|---|---|
| EAN | 4008158007649 |