Muunneltava huipputehokas puristin 'SLV', erikoismallinen puristinpää ja 2 T-kahvaa mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Mukautettava ruuvipuristin − uutta joustavuutta ja suuret leukavälit jopa 2 m! Kisko vedettyä profiiliterästä, sinkitty. Ilman työkaluja irrotettava päätyvarmistin molemmilla puolilla. Säätövarsi nuorrutusterästä, muottiintaottu. Kulutusta kestävä, helposti kiertyvä teräsruuvi, jossa on trapetsikierteet ja kääntyvä (enint. 35°) puristinpää. Ruuvi nuorrutettu ja mustattu, liikuteltava T-väännin.
Käyttö
Laajat käyttömahdollisuudet puu- ja metallialalla modulaarisen periaatteen ansiosta. Säätövarret voidaan vaihtaa tai täydentää muilla. Vaihto puristuksesta levitykseen ilman työkaluja. Puristin voidaan myös työntää työkappaleessa olevan aukon läpi. Keskitetty sijoitus työkappaleeseen estää kallistumisen. Kääntyvän puristinpään ansiosta on mahdollista kiinnittää viistoja työkappaleita jopa 35° kulmaan asti.
Suurin puristusvoima n. 6500 N asti.
Ohje
Varaliukukahva, katso varaosaluettelo nro 861756 (nuppikahva), 861757 (puukahva) tai 861758 (vipukahva).
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | ruuvipuristin |
|---|---|
| Kapasiteetti | 120 mm |
| Jänneväli | 1000 mm |
| Kiskon poikkileikkaus | 27×13 mm |
| Paino | 4.78 kg |
| Valmistajan merkintä | SLV |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 861750 |
|---|---|
| EAN | 4008158036366 |